Wiosenne porządki na tarasie
Dni stają się dłuższe, słońce grzeje coraz mocniej, a my częściej mamy ochotę przebywać na świeżym powietrzu - to znak, że idzie wiosna!
Jeżeli od kilku dni myślicie już tylko o tym, żeby napić się porannej kawy na tarasie, to najwyższa pora na uporządkowanie go po sezonie zimowym. Wiosenne porządki oraz usunięcie ewentualnych usterek z tarasu nie będą problemem, jeżeli będziemy kierować się kilkoma prostymi zasadami.
 
Czytaj więcej: Wiosenne porządki na tarasie

Budowa tarasu
Drewniane i kompozytowe tarasy bardzo często są stawiane na betonowej posadzce, (przeczytaj nasz artykuł: Jak przygotować podłoże pod taras kompozytowy?) takie rozwiązanie uważane jest za najbardziej solidne, ponieważ ewentualny ruch podłoża (nawieziony grunt może osiadać nawet kilka lat), w przypadku płyty betonowej rozłoży się i nie ujawni się na tarasie tak, jak to może być np. w przypadku żwiru. Montaż tarasu na płytę betonową jest najprostszym wariantem, ma to jednak swoje odbicie w czasie wykonania i cenie, ponadto wymaga poważniejszych prac budowlanych.
 
Czytaj więcej: Jak zrobić taras na gruncie? Budowa krok po kroku.

meble z kompozytu
Deski kompozytowe dzięki swej wszechstronności nie tylko są doskonałym materiałem na podłoże tarasu czy ogrodzenie, możemy z nich wykonać również ścieżki komunikacyjne w ogrodzie lub schody. Przeczytajcie nasz artykuł Deski kompozytowe na schody zewnętrzne to najlepszy wybór! Dzisiejszy wpis przybliży możliwości jakie daje nam użycie kompozytu w szeroko rozumianej architekturze ogrodowej.
 
Czytaj więcej: Wiele potrzeb, jedno rozwiązanie – deski kompozytowe

Deski kompozytowe - MITY
 Koszty utrzymania tarasu kompozytowego w porównaniu do tarasu drewnianego.

Teoria do sprawdzenia: "Taras z deski kompozytowej jest droższy w utrzymaniu niż taras drewniany."

 

Wykonując kilka doświadczeń w ostatnim czasie, sprawdziliśmy osobiście jak zachowują się deski drewniane i kompozytowe w ciężkich warunkach pogodowych oraz na jakie zabrudzenia są narażone podczas normalnego użytkowania tarasu.
 
Czytaj więcej: Deska kompozytowa. MITY I FAKTY cz. III - podsumowanie