Montaż tarasu kompozytowego – najczęstsze błędy
Dobrze zamontowany taras będzie nam służył przez wiele lat, zachwyci estetyką i trwałością, a codzienne użytkowanie będzie bezpieczne i niezwykle przyjemne. Oprócz ważnych zasad budowlanych, którymi trzeba kierować się podczas montażu tarasu, ważny jest także materiał, z którego taras powstaje, a zwłaszcza jego właściwości, często również warunkujące sposób montażu (czytaj także: Płytki, kostka brukowa, drewno czy kompozyt? Jaki materiał na taras?).
 
Czytaj więcej: Montaż tarasu kompozytowego – najczęstsze błędy

Wiosenne porządki na tarasie
Dni stają się dłuższe, słońce grzeje coraz mocniej, a my częściej mamy ochotę przebywać na świeżym powietrzu - to znak, że idzie wiosna!
Jeżeli od kilku dni myślicie już tylko o tym, żeby napić się porannej kawy na tarasie, to najwyższa pora na uporządkowanie go po sezonie zimowym. Wiosenne porządki oraz usunięcie ewentualnych usterek z tarasu nie będą problemem, jeżeli będziemy kierować się kilkoma prostymi zasadami.
 
Czytaj więcej: Wiosenne porządki na tarasie

Budowa tarasu
Drewniane i kompozytowe tarasy bardzo często są stawiane na betonowej posadzce, (przeczytaj nasz artykuł: Jak przygotować podłoże pod taras kompozytowy?). Takie rozwiązanie uważane jest za najbardziej solidne, ponieważ ewentualny ruch podłoża, w przypadku płyty betonowej rozłoży się i nie ujawni się na tarasie tak, jak to może być np. w przypadku żwiru. Montaż tarasu na płytę betonową jest najprostszym wariantem, ma to jednak swoje odbicie w czasie wykonania i cenie, ponadto wymaga poważniejszych prac budowlanych.
 
Czytaj więcej: Jak zbudować taras na gruncie? Budowa krok po kroku.

meble z kompozytu
Deski kompozytowe dzięki swej wszechstronności nie tylko są doskonałym materiałem na podłoże tarasu czy ogrodzenie, możemy z nich wykonać również ścieżki komunikacyjne w ogrodzie lub schody. Przeczytajcie nasz artykuł Deski kompozytowe na schody zewnętrzne to najlepszy wybór! Dzisiejszy wpis przybliży możliwości jakie daje nam użycie kompozytu w szeroko rozumianej architekturze ogrodowej.
 
Czytaj więcej: Wiele potrzeb, jedno rozwiązanie – deski kompozytowe