Taras drewniany czy taras kompozytowy - co wybrać?

Jeśli nadal zastanawiasz się czy taras wykonać z desek drewnianych czy z desek kompozytowych pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości.
 
taras drewniany a kompozytowy
taras drewniany PO OK 8 LATACH
 

Taras drewniany czy taras kompozytowy - co wybrać?

Drewno, chociaż eleganckie i na początku dobrze się prezentuje, to po pewnym czasie niestety bardzo niszczeje i mimo prac konserwacyjnych możemy już takiego tarasu nie odratować. Deski kompozytowe to drewno w połączeniu z niewielką ilością materiałów technologicznych, dzięki którym taras kompozytowy jest niebywale wytrzymały i odporny, dodatkowo nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych – jest piękny i idealny przez długie lata, produkty TERASO mają 15-letnią gwarancję.
 

Konserwacja tarasu kompozytowego

Desek kompozytowych TERASO nie trzeba olejować, cyklinować czy stosować specjalnych impregnatów. W przeciwieństwie do drewna, materiał wpc nie ulega butwieniu, jest odporny na pleśń, grzyby, korniki, a warunki atmosferyczne (w tym ulewne deszcze, niskie temperatury, śnieg czy duże nasłonecznienie) absolutnie im nie zaszkodzi.
 
Jeśli nadal mamy wątpliwości czy na taras wybrać drewno czy materiał wpc to na pewno przekona nas swoboda korzystania z desek kompozytowych, w tym brak drzazg i właściwości antypoślizgowe. Chodzenie boso po naszym tarasie jest całkowicie bezpiecznie i bardzo przyjemne, deski TERASO w dotyku i w wyglądzie przypominają drewno. Ich powierzchnia jest idealnie gładka (brak postrzępionych, ostrych  krawędzi czy pęknięć), więc taras wyłożony naszymi produktami jest naturalny i stylowy, a jednocześnie bezproblemowy i wygodny w codziennym użytkowaniu.
 
Taras drewniany ma oczywiście swój niezaprzeczalny urok, biorąc jednak pod uwagę jego wytrzymałość i obowiązki jakie generuje użytkownikom, na pewno warto przemyśleć zamontowanie tarasu kompozytowego, który jest niemal identyczny jak drewno, ale jego oczywiste zalety z pewnością jeszcze bardziej umilą nam czas spędzany na tarasie.
 
 
Taras kompozytowy
taras kompozytowy teraso
 
 

Przeczytaj też artykuł:

"Deska drewniana vs deska kompozytowa"