4 kreatywne pomysły na wykorzystanie deski kompozytowej

Deska kompozytowa to jeden z najmodniejszych materiałów wykończeniowych. Stosuje się ją przede wszystkim do budowy efektownych i praktycznych tarasów, jednak na tym jej „talenty” się nie kończą. Deska WPC (bo taka jest jej nazwa technologiczna) świetnie nadaje się do stworzenia wielu innych elementów w ogrodzie. Szukasz ciekawych inspiracji? Poznaj nasze propozycje.
 

4 kreatywne pomysły na wykorzystanie deski kompozytowej

 

 

MEBLE OGRODOWE Z KOMPOZYTU

Jeśli każdej wiosny stajesz przed zadaniem odmalowania ogrodowego stołu czy ławki, to najwyższy czas pomyśleć o wymianie mebli ogrodowych na takie, które nie będą bez przerwy wymagać odnawiania. Dobrze myślisz: kompozyt jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Jeśli po budowie tarasu zostało Ci sporo materiału, to zabierz się za samodzielne zaprojektowanie i wykonanie mebli. Nie musi to być nic wielkiego. Być może wystarczy rozkręcić obecne meble, wykorzystać konstrukcję i przykręcić do niej deski kompozytowe TERASO? Ogranicza Cię tylko wyobraźnia, czas i oczywiście Twoje zdolności manualne.
 
 

ŚCIEŻKI OGRODOWE, SCHODY ZEWNĘTRZNE

Ze ścieżkami wykonanymi z kostki brukowej jest dokładnie tak samo, jak z tujami na żywopłot - ma je każdy, przez co oba rozwiązania trącą już sztampą. Szukasz czegoś oryginalnego, a jednocześnie nadal bardzo praktycznego? Wybuduj ścieżki ogrodowe z desek kompozytowych WPC (kompozyt WPC - co to takiego?). Ten materiał jest odporny na wilgoć, a tym samym na pleśń i grzyby, oraz na szkodniki, w tym korniki, a więc ułożenie kompozytu na gruncie to żadne ryzyko. dlatego spokojnie może być ułożony bezpośrednio na gruncie. Odpowiednie przycięcie desek tarasowych TERASO pozwoli na zbudowanie solidnych i wytrzymałych schodów zewnętrznych, które będą odporne na trudne warunki pogodowe.
 
Schody zewnętrzne z kompozytu wpc
SCHODY Z DESKI KOMPOZYTOWEJ
 

ELEMENTY MAŁEJ ARCHITEKTURY OGRODOWEJ

Czyli wszelkiego rodzaju donice, gazony, płotki, podpórki dla pnączy czy obudowy słupów. Elementy małej architektury wprowadzają do ogrodu „to coś”, dzięki czemu nabiera on charakteru. Zamiast wydawać krocie na gotowe przedmioty, poświęć całą sobotę na zbudowanie ich własnoręcznie. To naprawdę nic trudnego. Wystarczy wkrętarka i dobry pomysł. W przypadku elementów architektury ogrodowej znów ujawnia się największy plus deski kompozytowej, czyli wodoodporność i brak konieczności konserwacji. Dzięki temu wykonane przedmioty będą cieszyć oczy całej rodziny przez wiele lat.
 

DOMEK NARZĘDZIOWY

Przyda się w każdym ogrodzie, bo przecież trzeba gdzieś przechowywać szpadle, widły, grabie, taczkę i nawozy. Domek narzędziowy będzie do tego idealny. Nie musi to być wcale wielka konstrukcja. W zupełności wystarczy taki o powierzchni 2-3 metrów kwadratowych. Do jego zbudowania nie potrzebujesz pozwolenia i z pewnością poradzisz sobie z tym samodzielnie lub przy pomocy kolegi.

Deska kompozytowa znakomicie nadaje się do budowy ścian domku narzędziowego. Będziesz mieć pewność, że nie trzeba jej odnawiać, a cała konstrukcja bez problemu przetrwa najbardziej deszczowe lato i najmroźniejszą zimę.
Jak widzisz deska WPC to bardzo uniwersalny materiał, dzięki czemu możesz znacznie ograniczyć ilość odpadów po budowie tarasu. Ważne jest to, że kompozyt nie tylko świetnie wygląda, ale jest także bardzo wytrzymały, trwały i nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Wciąż nie masz przekonania do deski WPC? W takim razie przeczytaj nasz poradnik, w którym analizujemy plusy i minusy tarasu z kompozytu i z drewna.
 
Podesty z kompozytu
PODEST Z KOMPOZYTU