Deska kompozytowa przy basenie - idealne rozwiązanie!

Dlaczego warto wykończyć otoczenie basenu?
Odpowiedź jest prosta: dla bezpieczeństwa, wygody i estetyki. Ten dylemat towarzyszy jedynie prywatnym właścicielom basenów, bo w hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej stworzenie tarasów wokół basenu jest obowiązkowe z przyczyn praktycznych i wizerunkowych.

Wychodząc z basenu każdy chce mieć możliwość szybkiego przejścia na leżak. Stąpanie po trawie czy ziemi jest nie tylko mało komfortowe, ale też zwyczajnie niehigieniczne, ponieważ efektem będzie wnoszenie brudu do wody.

Ponadto basen zawsze jest centralnym punktem ogrodu , miejscem spotkań i imprez. Aby zapewnić komfort sobie i swoim gościom warto zadbać o estetyczne i praktyczne wykończenie otoczenia basenu. Na tarasie można ustawić grill, minibarek, leżaki, stół, krzesła i zorganizować pool party z prawdziwego zdarzenia.

Deska kompozytowa przy basenie
Deski kompozytowe Teraso
 
Ciekawostka
Coraz więcej Polaków stać na wybudowanie basenu w ogrodzie: rocznie w naszym kraju przybywa kilkaset takich inwestycji. Przeciętny koszt, wraz z wszystkimi dodatkami (pompa ciepła, filtry itd.), zamyka się w kwocie około 100 tysięcy złotych.

 

Deska kompozytowa - idealna na lata

 
Deska kompozytowa coraz częściej jest wymieniana jako doskonała alternatywa dla naturalnego drewna. Powód jest prosty: kolejni inwestorzy przekonują się o jej niebagatelnych zaletach – czytaj więcej o desce kompozytowej.
 
Z punktu widzenia osoby wykańczającej otoczenie basenu należy podkreślić przede wszystkim nienasiąkliwość deski z kompozytu WPC. Dzięki temu nie tylko gwarantuje ona ponadprzeciętną trwałość, ale także nie zostanie zaatakowana przez grzyby i pleśnie, co ma znaczenie ze względów sanitarnych.
Kompozyt jest też bardzo wytrzymały (czytaj także: co to jest kompozyt?). Nie dotyczy go problem pękania, rozwarstwiania czy wypaczania, o co trudno w przypadku drewna, nawet egzotycznego.
 
Jednym z najważniejszych atutów tarasu wokół basenu wykonanego z deski kompozytowej jest brak konieczności konserwowania. Deska nie musi być olejowana, zabezpieczana przed warunkami atmosferycznymi czy w jakikolwiek sposób odnawiana. To oznacza, że w dłuższej perspektywie jest także najtańsza w eksploatacji.

Bezpieczeństwo – to kluczowe słowo w kontekście wykonania otoczenia basenu. Deska kompozytowa jest pod tym względem absolutnie najlepszym wyborem. Po pierwsze: nie ma ryzyka wbicia się drzazgi w stopę. Po drugie: ryflowanie zapewnia jej właściwości antypoślizgowe. Rodzice nie muszą się więc martwić o dzieci i o swoich gości.
 

Czy deska kompozytowa nagrzewa się?

 
Zdarza się, że deski kompozytowe ułożone wokół niezadaszonego basenu nagrzewają się i chodzenie po nich bosymi stopami może być uciążliwe… Można sobie z tym jednak poradzić wybierając odpowiedni kolor desek. W ofercie Teraso proponujemy deski o jaśniejszych kolorach: kości słoniowej, szarego kamienia czy jasnego dębu. Deski tarasowe Teraso nagrzewają się w takim samym stopniu jak naturalne deski drewniane (skład desek Teraso to w 50% materiał drzewny), dodatkowo wybierając jasny kolor deski kompozytowej mamy pewność, że jej temperatura nie będzie kłopotliwa w użytkowaniu w bardzo słoneczne dni (będzie niższa niż drewna!).
 
 
Deski tarasowa z kompozytu
Deska kompozytowa Teraso - kolor szary kamień
 
Podsumowując:

Deska kompozytowa jest znacznie lepszym wyborem do wykończenia okolic basenu niż np. płytki, naturalne drewno  czy kamień. Nie dość, że prezentuje się bardzo estetycznie, to jest bezpieczniejsza niż drewno czy płytki (śliska nawierzchnia płytek może być bardzo nieprzyjemna w czasie użytkowania). Dodatkowo jej trwałość, w tym odporność na wilgoć jest bezkonkurencyjna. Chcąc wykończyć otoczenie wokół basenu poważnie weź pod uwagę deskę kompozytową!