Deska kompozytowa z drewnopodobną fakturą - HIT sezonu!

Deska kompozytowa z drewnopodobną fakturą to materiał, który szybko podbija rynek materiałów budowlanych i cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Powód jest prosty: taka deska łączy w sobie trwałość i piękno, a więc dwa elementy kluczowe dla osób wykańczających swoje domy.
 

Deska kompozytowa

Kompozyt to popularna nazwa materiału, który powstał z połączenia kilku surowców. W przypadku deski najczęściej mamy do czynienia z WPC, czyli mieszanką tworzywa technologicznego (PVC lub HDPE) oraz włókien drzewnych. Bardzo ważny jest rodzaj składników (o składzie desek kompozytowych przeczytasz w artykule: Dlaczego deski kompozytowe są tak trwałe? ) oraz zachowanie odpowiednich proporcji: w deskach wysokiej jakości stosunek ten powinien  być najbliższy poziomu 50/50. W deskach Teraso tak właśnie jest: 50% mączki drzewnej w towarzystwie 45% PVC oraz 5% dodatków uszlachetniających.
Na rynku niestety regularnie pojawiają się deski, w których wymienione proporcje są bardzo zachwiane lub składniki są złej jakości, np. używa się HDPE zamiast PVC (więcej przeczytasz tutaj: Chińska deska kompozytowa? Co różni ją od produktu europejskiego?).
 
Deski tarasowe
Deski kompozytowe Teraso
 
 
Może jednak klasyczna deska drewniana?

To zrozumiałe, że niektórzy inwestorzy nieufnie podchodzą do materiałów kompozytowych. Obawiamy się, że materiały wpc będą wyglądać mało naturalnie i w związku z tym często decydujemy się na deski drewniane. Czy to jednak właściwy kierunek?
Nie do końca. Deska drewniana wygląda bardzo ładnie, ale tylko przez krótki czas. Drewno, jako materiał naturalny, nie jest odporne na działanie warunków atmosferycznych, na czele z deszczem i promieniowaniem ultrafioletowym. Efekt jest taki, że deski wymagają regularnej konserwacji, która jest nie tylko uciążliwa, ale też kosztowna.
Dlatego producenci zaproponowali rozwiązanie, które łączy w sobie zalety drewna i tworzywa sztucznego. Inwestorzy mogą wybrać deskę kompozytową z drewnopodobną fakturą: piękną, a jednocześnie bardzo trwałą.
 
„Prawie” robi różnicę?

Twierdzenie, że deska kompozytowa z fakturą drewnopodobną niczym nie różni się od drewnianej, byłoby nieuczciwe i po prostu niezgodne z prawdą. Przy bliższym kontakcie każdy dostrzeże, że oba materiały wyglądają nieco inaczej, mają inną strukturę.
Jeśli więc celem jest stworzenie pięknego i solidnego balkonu, podestu czy tarasu, to deska kompozytowa będzie o wiele lepszym wyborem. Z użytkowego punktu widzenia ważniejsze są walory praktyczne, a więc trwałość, całkowity brak obowiązku konserwacji, bezpieczeństwo (zero drzazg, antypoślizgowość) i… bardzo atrakcyjna cena zakupu.
 
Wybierz deskę wysokiej jakości

Produkt renomowanego producenta gwarantuje nie tylko wieloletnią wytrzymałość, ale także bardzo wysoką estetykę. W ofercie Teraso mamy deski Premium Wood, z fakturą drewnopodobną, nadającą tarasowi piękny, naturalny charakter. Niesamowity układ słojów oraz cieniowany, podłużny wzór powodują, że deski Premium Wood świetnie sprawdzą się w klasycznym budownictwie, a połączone z nowoczesnymi meblami lub dodatkami będą się równie ciekawie prezentować w nowoczesnych przestrzeniach.
 
 
Deska tarasowa kompozytowa
Deska kompozytowa Teraso
 

Właśnie dlatego deska kompozytowa z drewnopodobną fakturą stała się jednym z najlepszych materiałów do wykańczania budynku, tworzenia tarasów, podbitki czy elementów małej architektury ogrodowej.
Połączenie nowoczesności i praktyki z elegancją i naturalnością zaowocowało wspaniałą deską Premium Wood, która z powodzeniem może stanąć do walki z naturalnym drewnem.