Deski kompozytowe w ogrodzie zimowym. Polecamy!

Jeszcze do niedawna takie rozwiązanie mogło się kojarzyć z fanaberią, ale kapryśna polska pogoda motywuje coraz więcej osób do zainteresowania się tematem ogrodu zimowego. To naprawdę dobry pomysł w sytuacji, gdy zależy nam na zwiększeniu powierzchni użytkowej domu i spędzaniu wolnego czasu na tarasie także poza sezonem letnim. Na co należy koniecznie zwrócić uwagę budując ogród zimowy?
 
Marzenie, które naprawdę można spełnić!
 
Budowa ogrodu zimowego wcale nie jest aż tak kosztowna i skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście wiele zależy tutaj od rodzaju konstrukcji i powierzchni pomieszczenia, ale bez problemu można zdecydować się na wersję ekonomiczną, która także zagwarantuje domownikom wiele przyjemnych chwil w okresie jesieni i zimy.

Należy koniecznie pamiętać, że ogród zimowy nie stanowi zupełnie osobnego pomieszczenia, powinien być naturalnym przedłużeniem salonu, wykorzystując powierzchnię tarasu i mając kontakt z przynajmniej dwiema murowanymi ścianami budynku. Dzięki temu będzie stabilny i znacznie bardziej funkcjonalny.
W dodatku wpasowanie takiej konstrukcji pomiędzy ściany domu sprawia, że całość prezentuje się bardziej spójnie – nie ma wrażenia „doklejenia” pomieszczenia do budynku.
 
Zanim zaczniesz budowę ogrodu zimowego

Koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów, które ostatecznie zadecydują o tym, czy taki ogród stanie się Twoim ulubionym pomieszczeniem w domu. Najważniejsze jest usytuowanie ogrodu zimowego względem stron świata. Idealnie będzie, jeśli uda się go skierować na wschód lub zachód. Dlaczego nie na południe? Ponieważ przeszklona ściana działa jak soczewka, oznacza to, że w słoneczne dni będzie tu po prostu za gorąco.

Zdecydowanie najmniej korzystne jest skierowanie ogrodu zimowego na północ. Zimą do pomieszczenia będzie docierać zbyt mało światła, aby możliwe było uprawianie egzotycznych roślin. Niezbędne będzie też intensywne dogrzewanie pomieszczenia, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
 
Wykończenie posadzki

Posadzka decyduje nie tylko o wyglądzie ogrodu zimowego, ale także o komforcie domowników. Rodzaj okładziny ma również znaczenie ze względów praktycznych. Nikt przecież nie chciałby być zmuszonym do zakładania innego obuwia tylko po to, aby móc wejść do ogrodu zimowego – tak będzie, jeśli posadzka będzie wykonana z betonu.

Najwyższy komfort zapewniłoby drewno, jednak w tym przypadku istotnym minusem jest pielęgnacja. Drewnianego tarasu nie można po prostu umyć mopem, co z czasem będzie problematyczne. Nie zapominajmy też, że drewno wymaga okresowej konserwacji, nawet w pomieszczeniu, a po olejowaniu oranżeria przez jakiś czas będzie niedostępna dla domowników.

Płytki? To również ryzykowny pomysł. Po pierwsze: mogą łatwo ulec zniszczeniom w niskich temperaturach. Po drugie: są śliskie i łatwo na nich o wypadek. Po trzecie: takie wykończenie posadzki jest kosztowne i czasochłonne.

 

Deska kompozytowa w ogrodzie zimowym


Najlepszym materiałem do wykończenia posadzki w ogrodzie zimowym jest deska kompozytowa. Łączy w sobie zarówno walory praktyczne, jak i czysto estetyczne. 

Deskę tarasową WPC można myć zwykłą wodą z dodatkiem detergentu, można po niej chodzić w dowolnym obuwiu, nie ulega uszkodzeniom pod wpływem niskich temperatur, nie wymaga konserwacji jak drewno. Desce kompozytowej TERASO nie zaszkodzi siarczysty mróz oraz śnieg, który może dostać się do środka ogrodu, w dodatku jest bardzo szybka w montażu.

Ogród zimowy? Świetny pomysł!
 
Po wybraniu miejsca, rodzaju konstrukcji i materiału na posadzkę można już przystąpić do budowy wymarzonej przeszklonej konstrukcji. Dobrze zaplanowany ogród zimowy będzie dawać domownikom wiele radości i stanie się obiektem zazdrości sąsiadów.


Deski kompozytowe w ogrodzie zimowym
OGRÓD ZIMOWY Z DESKAMI TARASOWYMI TERASO