Jak urządzić taras w stylu nowoczesnym

Taras to integralna część budynku, często jest przedłużeniem salonu czy jadalni. Dwie przestrzenie o odmiennej funkcji dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów mogą tworzyć spójna całość. Jak urządzić taras aby pasował do otoczenia, bryły budynku a zarazem spełniał swoją funkcję? Kilka podpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.
 
Warto zwrócić uwagę na to aby taras przypominał kolejne pomieszczenie domu a zarazem współgrał z otoczeniem. Meble ogrodowe o prostych geometrycznych kształtach dobrze się prezentują, a do tego łatwo będzie do nich dobrać inne dekoracje podkreślające całość np. poduszki.
 

Nowoczesny taras

Dzięki zastosowaniu syntetycznego materiału jakim jest technoratan, możemy ustawić na tarasie lekkie meble, których nie musimy sprzątać na zimę ponieważ są odporne na wilgoć. Ciekawym rozwiązaniem jest również fotel który imituje hamak, dzięki niemu możemy korzystać z relaksu na tarasie i dodać mu jeszcze więcej współczesności. Poza dobrze dobranymi stylowo i kolorystycznie meblami, powinniśmy postawić na drewnianą podłogę. Drewno sprawia, że przestrzeń jest cieplejsza i bardziej przyjazna naturze. Aby taras spełniał również swoją funkcje użytkową warto sięgnąć po deski kompozytowe z drewnopodobną fakturą. Niesamowity układ słojów oraz cieniowany, podłużny wzór powodują, że deski TERASO świetnie prezentują się w nowoczesnych przestrzeniach a ponadto są bezpieczniejsze i trwalsze od drewna. Przeczytaj nasz artykuł Co sprawia, że deski kompozytowe TERASO są tak trwałe?
 
Nowoczesny tarast
Nowoczesny taras

 

Taras na poziomie

Obecnie popularnym trendem jest budowanie tarasu na różnych poziomach, w ten sposób stworzymy strefę jadalną, wypoczynkową lub rozrywkową. Zalety deski kompozytowej pozwolą nam na budowę posadzki całego tarasu i jego otoczenia z jednego materiału. Deski Teraso możemy wykorzystać na schody czy ścieżki komunikacyjne. Dzięki temu zachowamy harmonijny wygląd całego ogrodu. Deska kompozytowa doskonale sprawdzi się również jako obrzeże basenu, oczka wodnego czy strumyka. Nienasiąkliwość kompozytu gwarantuje nam ochronę przed pleśnią i grzybami. Roślinność na tarasie to nie tylko element dekoracyjny, piękno natury odpręża i poprawia nastrój Dodatkowo korzystając z rozwiązania jakim jest nowoczesny i ekologiczny system nawadniania zapewnimy roślinom odpowiednie warunki nie poświęcając im wiele uwagi.
 

Architektura ogrodowa

Elementy małej architektury ogrodowej np. wszelkiego rodzaju donice, wazony, płotki, podpórki dla pnączy czy obudowy słupów możemy wykonać z desek kompozytowych. Przeczytajcie nasz artykuł: 4 kreatywne pomysły na wykorzystanie deski kompozytowej. Dzięki wykorzystaniu deski kompozytowej na dekoracje pozbędziecie się problemów odpadu po budowie tarasu. Ponadto kompozyt nie tylko świetnie wygląda, ale jest także bardzo wytrzymały, trwały i nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.
 
Ciekawym elementem nowoczesnego tarasu jest Biokominek i oświetlenie ledowe, takie dodatki sprawią że nasz taras będzie wyglądał bardzo efektownie wieczorami. Nowoczesny taras jest praktyczny i funkcjonalny ale także pasuje do otoczenia naszego dom i ogrodu. Odpowiednio zaaranżowany, wyposażony w wygodne meble i nastrojowe oświetlenie taras, to idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu.