TERASO to kompletny system tarasowy, umożliwiający profesjonalny montaż oraz wykończenie. Zaletą systemu TERASO jest jego prostota, a zarazem zoptymalizowanie elementów tak, aby zapewniały jak najlepszą współpracę. System tarasowy bazuje na deskach kompozytowych, którym towarzyszą następujące akcesoria montażowe: legary, listwy wykończeniowe oraz klipsy z śrubami.
 
Elementy montażowe, podobnie jak deski wykonane są z wysokiej jakości kompozytu WPC. Dzięki temu, zarówno widoczne elementy podłogi, jak i jej części konstrukcyjne odznaczają się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Deski tarasowe i akcesoria montażowe tworzą spójne linie kolorów i faktur. Deski TERASO należy montować zgodnie z instrukcją montażu desek kompozytowych oraz obowiązującymi przepisami budowlanymi. Próba montażu niezgodnego z przeznaczeniem, może skutkować uszkodzeniem produktu oraz utratą gwarancji (sprawdź: warunki gwarancji tarasu kompozytowego TERASO). Przed rozpoczęciem montażu trzeba odpowiednio przygotować podłoże oraz upewnić się, że temperatura otoczenia przekracza 0°C.
System tarasowy powinien być montowany na  gładkim i stabilnym podłożu. Jeśli podłoże nie przepuszcza wody, konieczne jest uwzględnienie odpowiedniego spadku.

 

Jak montować legary kompozytowe?

Montaż desek na balkonie

Montując taras z desek kompozytowych Teraso (MODERN, PREMIUM, PREMIUM+, PREMIUM WOOOD) legary należy kotwić co 420mm. Przy montowaniu legarów należy pamiętać o szczelinach dylatacyjnych co 10mm (zarówno między legarami i ścianą, jak i między samymi legarami).
LEGARY KOMPOZYTOWE

 

Montaż desek kompozytowych wpc

Taras kompozytowy
Deski montuje się prostopadle do legarów, najlepiej wzdłuż spadku podłoża. Do montażu desek wykorzystuje się klipsy montażoweUkładanie desek należy rozpocząć od przykręcenia klipsów jednostronnych do krawędzi konstrukcji, od której zaczynamy układanie desek. Klipsami dwustronnymi zabezpieczamy pierwszy rząd desek oraz dopasowujemy nimi każdy następny.
UKŁADANIE DESEK KOMPOZYTOWYCH

 Wykończenie tarasu za pomocą listew kompozytowych

 
 
Deski z wpc na taras
Do wykończenia systemu tarasowego TERASO można użyć listwy wykończeniowej z tego samego materiału jak deska, lub np. lakierowanej listwy aluminiowej. Postępowanie przy montażu jest dla obu listew identyczne. Listwę należy przyciąć pod kątem 45°, tak aby na rogach tarasu tworzyła idealny kąt 90° i nie nachodziła na drugą listwę, gdyż wygląda to mało estetycznie.