Ogrodzenie domu – 3 rzeczy, o których należy pamiętać przy jego budowie

Piękne i stylowe domostwo to nie tylko budynek, garaż, ogród czy taras, żeby wszystko dobrze się prezentowało należy zwrócić szczególną uwagę również na ogrodzenie naszej posesji. Dobrze wykonane ogrodzenie, dopasowane do budynku i całego otoczenia to wizytówka naszego domu.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu płotu?

 

Ważne są trzy zasady:
- spójność i ład w przestrzeni,
- praktyka i wygoda w użytkowaniu,
- wytrzymałość i trwałość materiału.
 
 

ogrodzenie ze sztachet kompozytowych

Ogrodzenie ze sztachet kompozytowych
1. Ogrodzenie powinno być dobrze zgrane z otoczeniem, zarówno całym domem jak i krajobrazem wokół. Jeśli budynek i jego przylegające elementy, takie jak garaż czy balkon zostały wykonane w określonym stylu i kolorystyce, to przy stawianiu płotu powinniśmy zachować te same charakterystyczne cechy. Świetnym rozwiązaniem jest wykonanie przęseł ogrodzeniowych z tego samego materiału co taras, balkon czy balustrady. Tutaj Teraso wychodzi naprzeciw takim projektom, ponieważ nasze sztachety płotowe są z takiego samego materiału co deski tarasowe. Co więcej, wszystkie produkty są zgrane pod względem kolorystyki  (aż 7 naturalnych kolorów), faktury (gładkie lub drewnopodobne) oraz możliwości szlifu (na życzenie klienta).
 
2. Płot nie powinien nam sprawiać problemu w codziennym użytkowaniu, wręcz przeciwnie – ma nam ułatwiać życie, chronić nas przed nieproszonymi gośćmi, ale także przed hałasem, brudem czy ciekawskimi sąsiadami. Ogrodzenie, które będzie wymagało odnawiania i konserwacji co sezon, okaże się naszą bolączką i dodatkowymi obowiązkami powracającymi co kilka miesięcy. Najlepiej zdecydować się na taki materiał, który nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych – tutaj na ratunek przychodzi kompozyt WPC.  Sztachety z tego nowoczesnego tworzywa można użytkować przez 365 dni w roku, bez konieczności ich okresowego odnawiania. Płot kompozytowy jest odporny na mróz, deszcz czy intensywne promieniowanie słoneczne, sprawdza się w każdych warunkach.

sztachety płotowe z kompozytu

sztachety kompozytowe TERASO zimą

3. Wielu z nas zachwyca się pięknem i elegancją drewna, kuszą nas drewniane meble ogrodowe, tarasy, ozdoby....a także płoty. Nasuwają się jednak pytania: jak trwały będzie płot z drewna? Jak ochronić go przed butwieniem, grzybami czy kornikami? Ile lat wytrzyma narażony na działanie czynników zewnętrznych (głównie pogodowych, ale często także ludzkich)? Znajdziemy zapewne tyle odpowiedzi ile postawiono drewnianych ogrodzeń… Teraso ma jednak jedną radę na wszystkie te wątpliwości – ogrodzenie z kompozytu wpc. Sztachety kompozytowe łączą wysoką trwałość i odporność materiałów technologicznych z pięknym wyglądem drewna. Wytrzymałość innowacyjnego tworzywa WPC, będącego kombinacją PVC i mączki drzewnej, potwierdzają certyfikaty i 15-letnia gwarancja. Wybierając płot Teraso masz pewność, że Twoje ogrodzenie będzie solidne, a zarazem eleganckie jak drewno.

Ogrodzenie domu to zwieńczenie całego procesu planowania i budowania wymarzonego domu, jest równie ważne jak pozostałe elementy inwestycji, w związku z tym powinniśmy ten etap równie dokładnie przemyśleć i zaprojektować. Trwały płot to bezpieczeństwo i spokój na długie lata, ważne jest zatem to, by materiał był idealny pod względem wytrzymałości i estetyki.