Pupile na tarasie z desek kompozytowych

Pisaliśmy o wypoczynku na tarasie, o strefie relaksu i krótkich wakacjach we własnym domu ( Wakacje w domu? Koniecznie na tarasie kompozytowym! ), czas na naszych podopiecznych. Ponieważ w wielu domach mieszkają zwierzaki warto o nich pamiętać przy budowie tarasu, bo to miejsce wypoczynku również dla nich, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.
 
Pies i kot na tarasie

Posiadając kota czy psa musimy pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu tarasu i komfortowym podłożu.Deski kompozytowe Teraso są bezpieczne, nie posiadają drzazg i mają właściwości antypoślizgowe, dzięki temu nasze zwierzaki mogą spokojnie się relaksować i bawić, nie grozi im poślizg (jak zdarza się to często na panelach czy kafelkach).
 

pies na tarasie kompozytowym

 

Komfort na tarasie kompozytowym

 
Pamiętajcie też o kwestiach komfortu, nasze zwierzaki koniecznie muszą leżeć w cieniu i mieć dostęp do świeżej, chłodnej wody. Z racji tego, że deski tarasowe Teraso są odporne na wilgoć, nic więc się nie stanie gdy zwierzaki rozleją wodę: kompozyt jej nie wchłonie, nie rozwiną się więc żadne grzyby czy pleśń. Właściciele pupili mogą być spokojni o zdrowie podopiecznych, nie tylko ze względu na odporność desek Teraso na rozwój drobnoustrojów, ale także dlatego, że produktów kompozytowych nie trzeba impregnować czy malować substancjami chemicznymi, które mogłyby być niebezpieczne dla zwierząt.
 
Czysty taras
 
Warto też pamiętać o tym, że psy czy koty podczas zabawy na podwórku często przynoszą trawę lub ziemię na łapach, do tego pozostawiają dużo sierści, szczególnie w okresie linienia. Ponieważ taras z desek kompozytowych wystarczy tylko spłukać wodą, sprzątanie po zwierzakach jest łatwe i sprawne.
 
Deska kompozytowa to materiał, który łączy funkcjonalność z estetyką, komfortem i bezpieczeństwem. Posiadając taras z kompozytu możemy być pewni, że wybraliśmy trwały materiał na lata, bezpieczny dla jego użytkowników, także tych czworonożnych.