Sztachety kompozytowe. Poziomo czy pionowo?

Dzięki swoim właściwościom i wielu zaletom połączonym z atrakcyjnym wyglądem, deski kompozytowe idealnie sprawdzają się jako materiał na pokrycie tarasu. Nie jest to jednak jedyna możliwość wykorzystania produktów kompozytowych, między innymi możemy użyć ich jako sztachety ogrodzeniowe (czytaj także nasz artykuł: kreatywne pomysły na wykorzystanie kompozytu). Sztachety kompozytowe to nowatorski pomysł na budowę ogrodzenia. Ponadto to bardzo praktyczny wybór, ogrodzenie zrobione ze sztachet kompozytowych jest bardzo solidne. Świetnym rozwiązaniem jest wykonanie przęseł ogrodzeniowych z tego samego materiału co taras, balkon czy balustrady, otoczenie domu będzie bardzo interesujące oraz jednocześnie spójne.
 
Sztachety mogą być wykorzystywane do konstrukcji zewnętrznych, takich jak płoty, ogrodzenia, bramy czy balustrady
 
WAŻNE! Sztachety nie powinny być stosowane jako samodzielna konstrukcja nośna.
 

Sztachety kompozytowe - ułożenie


Asortyment Teraso obejmuje sztachety kompozytowe, które można zamontować pionowo lub poziomo, przy zachowaniu zasad z instrukcji montażu.

Spójrzmy na poniższe przykłady realizacji
 
sztachety ogrodzeniowe poziomo
sztachety ogrodzeniowe poziomo
  
 
ogrodzenie kompozytowe poziomo
ogrodzenie kompozytowe poziomo
 
Jak widać na zdjęciach zgodnie z instrukcją zachowano odstępy pomiędzy sztachetami. Jest to istotne ponieważ sztachety kompozytowe pracują pod wpływem warunków atmosferycznych.
 
sztachety kompozytowe pionowo
sztachety kompozytowe pionowo
ogrodzenie kompozytowe pionowo
       ogrodzenie kompozytowe pionowo
 
Wybór ułożenia sztachety zależy od domowników i ich wyobraźni. Płot ze sztachet kompozytowych zapewni poczucie prywatności i intymności w ogrodzie, ale również będzie ciekawym i wyjątkowym elementem dekoracyjnym. Powyżej sztachety płotowe Teraso wykorzystano do stworzenia bramy wjazdowej na posesję, jej oryginalny półokrągły kształt świetnie dopasowany do kształtu bramy garażowej Sztachety z kompozytu sprawdzają się lepiej niż te z drewnianych desek. Wybierając płot ze sztachet kompozytowych można więc cieszyć oczy naprawdę pięknym ogrodzeniem, dopasowanym do naszego domu i ogrodu. Sztachety ogrodzeniowe TERASO dostępne są w tych samych 7 kolorach co deski tarasowe.
 

Zalety ogrodzenia kompozytowego

 
Ponadto Sztachety Teraso nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych ani pielęgnacyjnych. Do czyszczenia wystarczy strumień wody, wygodnym rozwiązaniem jest standardowa myjka wysokociśnieniowa. Polecamy nasz artykuł: Płot ze sztachet kompozytowych - poznaj zalety tego rozwiązania
 
Sztachety kompozytowe Teraso mają wiele zalet takich jak:
  • Estetyka
  • Odporność na warunki atmosferyczne
  • Łatwe utrzymanie w czystości
  • Brak konserwacji
  • Dowolność montażu pod względem ułożenia
  • Możliwość stworzenia ogrodzenia jedynego w swoim rodzaju
Piękne i stylowe domostwo to nie tylko budynek, garaż, ogród czy taras. Dobrze wykonane ogrodzenie, dopasowane do budynku i całego otoczenia to wizytówka naszego domu.