Wiele potrzeb, jedno rozwiązanie – deski kompozytowe

Deski kompozytowe dzięki swej wszechstronności nie tylko są doskonałym materiałem na podłoże tarasu czy ogrodzenie, możemy z nich wykonać również ścieżki komunikacyjne w ogrodzie lub schody. Przeczytajcie nasz artykuł Deski kompozytowe na schody zewnętrzne to najlepszy wybór! Dzisiejszy wpis przybliży możliwości jakie daje nam użycie kompozytu w szeroko rozumianej architekturze ogrodowej.
 

Taras kompozytowy - serce ogrodu

Piękny ogród to nie tylko dużo zieleni, ładne krzewy czy kwiaty. Ogród, który ma wiele dodatkowych elementów małej architektury to dziś standard, podkreślenie stylu ogrodu ma miejsce właśnie poprzez dobranie odpowiednich dodatków. Budując dom jednorodzinny, już na etapie tworzenia projektu warto pomyśleć o miejscu, które od wiosny do późnej jesieni będzie tętnić życiem.
 

Mała architektura ogrodowa z kompozytu

Bardzo ważny jest wybór materiałów wykorzystywanych do budowy elementów architektury ogrodowej. Do używanych wcześniej drewna, betonu i kamienia dołączył kompozyt, który wyglądem przypomina drewno, ale jest bardziej wytrzymały. Dlatego tradycyjne elementy drewniane najlepiej zastąpić tymi wykonanymi z kompozytu. Deski kompozytowe Teraso nie wymagają okresowej konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych elementów drewnianych, dlatego więc przyjazne środowisku deski kompozytowe to ciekawa propozycja dla osób ceniących naturalność, komfort użytkowania oraz nowatorską aranżację. Warto również pamiętać, że deski kompozytowe nie wymagają impregnacji, a do ich czyszczenia nie potrzeba specjalnych środków.
Deski Teraso doskonale sprawdzą się jako materiał do budowy ławek, ław bądź krzeseł ogrodowych, które można ustawić w samym ogrodzie, na tarasie lub przed domem.
 
Architektura ogrodowa
Architektura ogrodowa - deski kompozytowe

 

 

Donice z kompozytu ? Nie tylko !

Dzięki temu, że kompozyt odznacza się podwyższoną odpornością na wilgoć, idealnie nadaje się jako budulec donic. Ponadto kompozytowi nie straszne bardzo niskie temperatury więc donice mogą stać na zewnątrz przez cały rok. Ponieważ deski kompozytowe są bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości mogą również zostać użyte do budowy elementów architektonicznych na przydomowych placach zabaw dla dzieci. Piaskownica, huśtawka, domek ze zjeżdżalnią - dzięki kompozytowi będą prezentowały się estetycznie przez długi czas.
 
Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu desek Teraso nie musimy martwić się o odpad pozostały po budowie tarasu. Z niewykorzystanych desek spokojnie można zrobić donice, skrzynki, wazony bądź ławki. Elementy małej architektury stworzone z tego samego materiału co taras, ogrodzenie, schody czy ścieżki w ogrodzie sprawią, że otoczenie domu będzie bardzo spójne i efektowne.