teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

akwarele
Dom

Akwarelowe obrazy na pierwszym planie

Nie da się nie zauważyć, że w ostatnim czasie sztuka malarska staje się coraz to bardziej popularna wśród społeczeństwa. Ludzie nie tylko kupują różne reprodukcje, obrazy mniej i bardziej znanych artystów ale i sami próbują swoich sił w tej dziedzinie. W tym artykule przyjrzymy się malarstwu akwarelowem, czyli technice malowania farbami wodnymi. W czym dokładnie tkwi ich cały fenomen i jak to do tego doszło, że dziś cieszą się tak dużą popularnością?

Pigment, woda i talent, czyli sekret na dzieło sztuki

Porównując farby olejne czy też akrylowe, akwarelowe obrazy odróżniają się zupełnie inną techniką wykonywania ruchów pędzlem. Tutaj poza precyzją, liczy się czas i umiejętne obejście z wodą. Każdy ruch ma ogromne znaczenie.

W sklepach znajdziemy różnego typu akwarele na płótnie które potrafią skraść serce niejednego z nas. Ciekawym rozwiązaniem są również obrazy drukowane na płótnie z motywem akwarelowym. Są równie atrakcyjne i trwałe, jeżeli oczywiście wybierzemy dobrego producenta. Cena takiego obrazu może być również o wiele atrakcyjniejsza w porównaniu to własnoręcznych malunków.

Godne polecenia są tutaj obrazy akwarele marki ColoRay. Na stronie internetowej sklepu znajdziemy szeroki wybór motywów, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo dzięki zaawansowanym kryteriom wyszukiwania, szybko i bez problemu znajdziemy to, czego potrzebujemy.

Akwarelowe obrazy

Akwarela na płótnie czy papierze?

Podczas zakupu obrazu wykonanego farbą akwarelową możemy stanąć przed dylematem, jaki podkład będzie najlepszym dla nas rozwiązaniem. Akwarela na papierze sprawdzi się lepiej w przypadku mniejszych formatów. Przy większym rozmiarze niezbędne będzie odpowiednie zabezpieczenie i twarda podkładka, aby obraz lepiej się prezentował.

Jeżeli szukamy czegoś reprezentacyjnego do naszego wnętrza, najlepiej postawić na obraz na płótnie. Taka jakość wykonania powinna sprostać naszym wymaganiom. Warto zaznaczyć również, że płócienne obrazy będą o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem niż szklane antyramy do których często wkładamy obrazy akwarele.

Obrazy na każdą okazję

Szukając prezentu dla bliskiej osoby warto rozważyć podarowanie jej dodatku do pokoju, który sprosta jej oczekiwaniom. Akwarele na płótnie to niezastąpiony i oryginalny podarunek który szybko nie wyjdzie z mody. Znając preferencje i styl w jakim obdarowywana osoba urządza swoje wnętrza łatwo dobierzemy obraz, który z przyjemnością zawiesi na swojej ścianie.

Podczas zakupu, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Często zdarzają się sytuacje, że pigment nie jest wystarczająco odporny na promienie słoneczne. Nawet po jednym sezonie możemy już zauważyć pierwsze wyblakłe kolory. Dobrze postawić na sprawdzoną markę co jest najlepszą gwarancją na to, że obraz będzie nam długo służył. Wyżej wspomniana marka ColdRay oferuje szeroki wybór produktów najlepszej jakości obrazów, których zakupu na pewno nie będziemy żałować.