teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

plytki
Dom

Czy warto zastosować płytki lastryko w łazience?

Dobrze urządzona łazienka jest perłą w koronie każdego domu i mieszkania. Dlatego też doskonałym sposobem na podkreślenie uroku tego miejsca będzie zastosowanie w nim dobrej jakości płytek i kafli. Od pewnego czasu panuje przekonanie, że płytki lastryko mogą być bardzo ciekawą alternatywą, jeżeli zależy nam na oryginalnym wystroju łazienki. To jednak nie jedyna ich zaleta, ponieważ są również tanie w zakupie, a także wyjątkowo łatwo ścierać z nich brud. Jednocześnie nie będziemy mieli żadnych trudności w korzystaniu z ogrzewania podłogowego, ponieważ lastryko doskonale przenosi ciepło.

Jak szykownie urządzić łazienkę?

Problem z urządzeniem łazienki tak jak byśmy sobie to wyobrażali nie jest niczym nowym. Nie zawsze podobają się nam zwykłe kafle podłogowe i glazura. Stąd szukamy czegoś, co będzie oryginalne i jednocześnie ucieszy oko. Właśnie z tego powodu ludzie sięgają po płytki lastryko. Materiał ten ma wyjątkowy wygląd, jest błyszczący i niesamowicie gładki, co przykuwa uwagę każdego. Nie tylko my, ale również nasi goście będą oczarowani pięknem tak wykończonej łazienki. W handlu mamy bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o różne rodzaje płytek lastryko. Dostępna jest cała paleta wielkości i kolorów, wobec tego każdy znajdzie coś dla siebie. Płytki mogą być używane zarówno jako glazura podłogowa jak i kafle ścienne. Materiał nie tylko nadaje niesamowitego wyglądu każdemu pomieszczeniu, ale jest również wyjątkowo trwały. Nie musimy obawiać się, że upuszczając cięższy przedmiot na podłogę doprowadzimy do uszkodzenia glazury.

Funkcjonalność i przystępna cena

Lastryko jest materiałem wyjątkowo gładkim, co powoduje że łatwo utrzymać podłogę i ściany w czystości. Wystarczy przetrzeć zabrudzenia wilgotną szmatką i to wszystko. Oprócz tego płytki lastryko doskonale przewodzą ciepło, wobec tego jeżeli posiadamy ogrzewanie podłogowe, to na pewno nie będą nam marznąć stopy. Te cechy są doceniane przez osoby posiadające tego typu glazurę, równie mocno co kwestie wyglądu i wytrzymałości. Do tego trzeba dodać fakt, że nie musimy posiadać ogromnej ilości środków finansowych, by móc pozwolić sobie na glazurę tego typu w łazience. Typowe płytki lastryko nie kosztują wiele więcej od zwyczajnej glazury ceramicznej, która jest stosowana zdecydowanie najczęściej. Możemy więc mieć wyjątkowo oryginalnie i pięknie urządzoną łazienkę, nie płacąc za to wcale ogromnych pieniędzy. Właśnie dlatego warto zdecydować się na glazurę typu lastryko w łazience, zamiast na zwyczajne płytki i kafle ceramiczne.