teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

Rynek nieruchomości w Polanicy-Zdroju
Lifestyle

Rynek nieruchomości w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone na Dolnym Śląsku. Sprawdzamy, czy warto tu zamieszkać, jakie atrakcje dla mieszkańców oferuje Polanica-Zdrój i przede wszystkim jak kształtują się ceny na lokalnym rynku nieruchomości.

Co charakteryzuje Polanicę-Zdrój?

Żeby zacząć mówić o rynku nieruchomości w Polanicy-Zdroju, w pierwszej kolejności musimy z szerszej perspektywy spojrzeć na samą miejscowość i jej okolice. Podkreślmy więc raz jeszcze, że jest to miasto uzdrowiskowe, dodatkowo pięknie usytuowane, gdyż leży u podnóża masywu Piekielnej Góry. Miasto położone jest między Górami Stołowymi (północ i centralna część) i Górami Bystrzyckimi (południe).

Jako że to miasto położone w górach, dobrze czuć się tu powinny osoby aktywne, które lubią górskie wycieczki czy przejażdżki malowniczymi szlakami. Przykładem jest Górski Spacer do Skały Wielbłądek. Pośród innych atrakcji musimy zwrócić uwagę na Park Zdrojowy, Pijalnię Wód Mineralnych Wielka Pieniawa, Park Szachowy, ciuchcię turystyczną czy deptak.

Nieźle jest też na miejscowym rynku pracy, chociaż duża w tym zasługa Kłodzka. W samej Polanicy-Zdroju oczywiście możemy pracować między innymi w branży usługowej. Nie brak tutaj również hoteli. Z kolei położone kilka kilometrów od Polanicy-Zdroju Kłodzko to lokalny ośrodek administracyjny, finansowy, oświatowy i opieki zdrowotnej. Jest tam wiele banków, placówek pocztowych, agencji ubezpieczeniowych, dyskontów spożywczych, a także bary szybkiej obsługi, targowisko czy lokale handlowo-usługowe. Nie sposób nie wspomnieć o ukończonej w 2009 r. Galerii Twierdza Kłodzko i oddanej do użytku rok później Galerii Kłodzko II.

Rynek mieszkaniowy w Polanicy-Zdroju

Jeśli chcemy nabyć mieszkanie w Polanicy-Zdroju, średnio za metr kwadratowy musimy zapłacić około 6500 zł (od 4500 do 12 000 zł/mkw.). Przeciętna wartość mieszkania wynosi tutaj nieco ponad 320 tysięcy złotych.

Oczywiście są to statystyki mocno uśrednione. Na lokalnym rynku znajdziemy tańsze lokale z rynku wtórnego i nowe mieszkania w Polanicy-Zdroju, za które trzeba zapłacić nawet 10 000 zł i więcej za metr kwadratowy. To już jednak apartamenty, które najczęściej są rozważane jako inwestycja w najem. Jako że jest to najczęściej odwiedzany kurort uzdrowiskowy na Dolnym Śląsku, taka lokata kapitału na pewno będzie opłacalna.

Przykładem deweloperskich apartamentów jest projekt realizowany przy ulicy Chopina. Polanica Residence to 62 apartamenty o zróżnicowanej wielkości w cenie ok. 5000 zł za metr kwadratowy. Oczywiście budynek jest wyposażony w windę i podziemny parking, a nawet własną recepcję i SPA. Na uwagę zasługuje też położenie w pobliżu Parku Zdrojowego.

Bezsprzecznie w Polanicy-Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie. Rynek mieszkaniowy nie jest tu szczególnie szeroki, ale ze względu na lokalne uzdrowiska jest bogaty w nowe inwestycje. Takie mieszkania możemy nabywać na użytek własny lub traktować je jako inwestycję kapitału, zarabiając na licznie odwiedzających miasto turystach.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl