teraso.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zarękawki antyprzecięciowe
Budownictwo

Zarękawki antyprzecięciowe – jeden produkt, wiele funkcji

Wypadki w czasie pracy mogą zdarzyć się każdego dnia, jednak należy podjąć stosowne kroki, aby ich uniknąć. W tym celu pracodawcy wybierają dla pracowników różnego rodzaju odzież ochronną. Warto postawić na zarękawki antyprzecięciowe, które stanowią przedłużenie rękawic, chroniąc tym samym większą powierzchnię rąk. 

Środek ochrony indywidualnej

Zarękawki antyprzecięciowe należą do tak zwanych środków ochrony indywidualnej, które wybierane są dla każdego pracownika oddzielnie, mając na uwadze charakter obowiązków, jakie ten wykonuje na co dzień. Zarękawki antyprzecięciowe stanowią przedłużenie rękawic, dzięki czemu mogą chronić większą powierzchnię rąk, niż standardowe produkty. Warto mieć na uwadze, że w większości przypadków zarękawki antyprzecięciowe cechują się wodoodpornością, dzięki czemu z ich pomocą mogą pracować osoby zatrudnione w branży gastronomicznej, spożywczej czy chemicznej. Znajdują one także zastosowanie na produkcji, czasami też w pracach budowlano-konstrukcyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje znaczące ryzyko przecięcia skóry podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Nie tylko przeciwko przecięciom

Jak się okazuje, używanie zarękawków antyprzecięciowych zapewnia ochronę nie tylko przed rzeczonymi przecięciami. Chronią one również przed poparzeniem czy zamoczeniem skóry, dzięki czemu możemy powiedzieć, że są to produkty wielofunkcyjne. Z tego też powodu znajdują zastosowanie w tak wielu branżach – nie tylko w tych, w których istnieje znaczące ryzyko przecięcia skóry, lecz również tam, gdzie pracuje się z substancjami ciekłymi bądź gorącymi. Warto pamiętać, że zarówno przecięcia, jak i poparzenia mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia pracownika. Chcąc uniknąć niechcianych wypadków przy pracy, które najczęściej są zupełnie przypadkowe, warto wyposażyć pracowników w odpowiedniej jakości akcesoria ochronne.

Element stroju roboczego

Strój roboczy kojarzymy przede wszystkim z koszulą, spodniami czy obuwiem, jednak warto dodać do niego pozostałe akcesoria, które zapobiegają wypadkom przy pracy. Mowa tutaj przede wszystkim o rękawicach ochronnych, koniecznie antyprzecięciowych oraz o zarękawkach antyprzecięciowych, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa pracowników. Warto mieć na uwadze, że akcesoria te nie są drogie, a jednocześnie mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Pamiętajmy także o dodatkowych właściwościach ochronnych, jakie posiadają wysokiej klasy zarękawki antyprzecięciowe.