teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

kominek elektryczny
Budownictwo Ogród

Jak i gdzie sprawdzi się kominek elektryczny?

Bardzo wiele osób marzy o posiadaniu kominka, jednak nie każdy ma do tego warunki. Idealną alternatywą do tego typu pieca grzewczego jest kominek elektryczny, który doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Można go z powodzeniem zainstalować w mieszkaniu, które znajduje się w bloku jak i w domku jednorodzinnym.

Jakie są kominki elektryczne?

Dzięki nowym technologiom „ogień” z kominka elektrycznego do złudzenia przypomina ogień prawdziwy. Wszystko to dzieje się za sprawą trójwymiarowych żarzących się polan, trójwymiarowych płomieni oraz obecnemu efektowi dymu. Kominek elektryczny jest zasilany prądem, ale sprawia wrażenie jak by był prawdziwy.
Podświetlają go specjalne diody LED, płomienie mają miejsce dzięki zastosowaniu odpowiednich ultradźwięków, które powodują mgłę wodną.
Instalacja takiego kominka nie wymaga zbyt wiele pracy, jedynie trzeba go powiesić na ścianie i jego wtyczkę włożyć do gniazdka z prądem.
Są to urządzenia energooszczędne i bezobsługowe. Taki kominek nie wymaga również by go czyścić, ponieważ ani szyba kominka, ani jego ścianki nie brudzą się w czasie eksploatacji. Ważne jest jednak by uzupełniać stan wody, do zainstalowanego w nim zbiorniczka.
Kominkiem elektrycznym steruje się za pomocą pilota, można w ten sposób zmniejszać lub zwiększać jego płomienie.

Różne rodzaje kominków elektrycznych

Najbardziej popularnym modelem kominka elektrycznego jest taki, który może być wieszany na ścianę. W ofercie tego produktu są także kominki wolnostojące, narożne i takie, które są podobne do tradycyjnych „kóz”. W sklepach sprzedają się też elektryczne wkłady kominkowe, które można wbudować w ścianę i zrobić do nich specjalną obudowę.

Kiedy sprawdzi się kominek elektryczny?

Kominek elektryczny sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu, w domu wielorodzinnym. Tego typu urządzenie nie sprawia problemów, jest urokliwe i łatwe w obsłudze. Taki kominek nie brudzi się, nie emituje szkodliwych spalin, nie dymi. Jego eksploatacja nie stwarza ryzyka poparzenia, ani powstania pożaru.
Dodać też należy, że nie tylko jest to urokliwy przedmiot, ale także funkcjonalny. Zamontowano w nim termowentylatory, dzięki którym emitowane jest ciepłe powietrze. Tego typu kominki też ogrzewają wnętrza.
Kominek elektryczny będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o posiadaniu kominka, ale z różnych względów nie mogą, w swoim miejscu zamieszkania, zainstalować tradycyjnej jego wersji. Będzie też idealny dla osób, które chcą ogrzewać się przy kominku, ale nie chcą ponosić zbyt wielu trudów przy jego eksploatacji. Tego typu urządzenie jest czyste, generuje oszczędności, bezpieczne, efektowne i pozwala dać wrażenie, że grzejemy się przy prawdziwym ogniu.

Co lepsze? Tradycyjny kominek czy elektryczny

Wszystko zależy od możliwości i potrzeb. Tradycyjny kominek ma swoje wady i zalety, jednak nie wszędzie można go zainstalować, a i cały montaż wymaga bardzo dużych prac budowlanych. Kominek elektryczny ma swój urok, odpowiednią moc grzewczą i łatwy jest jego montaż.