teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

Kanapy tapicerowane do salonu
Wnętrza

Kanapy tapicerowane do salonu

Meble tapicerowane do salonu to oczywiście kanapy, ale też fotele, narożniki i komfortowe krzesła z obiciem. Meble, które nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim służą do odpoczywania w komfortowych warunkach i przyjemnym otoczeniu. Wypoczynki tapicerowane – zarówno komplety, jak i pojedyncze elementy – cieszą się dużą popularnością i są bardzo pożądanym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Przyjrzyjmy się, w czym tkwi ich popularność i dlaczego warto postawić na kanapy tapicerowane do salonu.

Nowoczesne meble pokryte tapicerką

Wybierając meble tapicerowane, stawiamy na miłe w dotyku, efektowne, a zarazem odporne i trwałe meble wypoczynkowe. Cieszą oko wyjątkową estetyką, rozpieszczają wygodą i przytulnością.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na rodzaj obicia i jakość tapicerki. Jej wysoka jakość ma duże znaczenie dla komfortu użytkowania, a także dla trwałości mebli. Jeśli mamy małe dzieci, zwierzęta i wiemy, że kanapa będzie intensywnie użytkowana, należy kierować się ku bardziej wytrzymałej tapicerce, niż ku materiałom typowo ozdobnym. Na szczęście duży wybór i zastosowana technologia produkcji nowoczesnych tkanin obiciowych pozwala wybrać materiał pod kątem własnych upodobań i oczekiwań, który długo będzie nam służył w nienaruszonym stanie.

Materiały tapicerskie różnią się między sobą ze względu na sposób wytwarzania oraz rodzaj użytych materiałów. Różnią się kolorystyką, wytrzymałością, miękkością oraz przeznaczeniem. Alcantary i altary, żakardy, szenile, skaje, plusze, plecionki, mikrofazy i floki to najbardziej popularne materiały obiciowe. Od puszystych z długim runem, po syntetyczne, gładkie, połyskujące materiały. Dla wydłużenia ich trwałości i zwiększenia odporności mogą zostać zaimpregnowane specjalną powłoką zabezpieczającą przed zabrudzeniami albo zostać wyposażone w powłokę trudnopalności oraz antybakteryjną.

Zalety tapicerowanych mebli

Designerskie kanapy tapicerowane czy klasyczne formy tapicerowanych wypoczynków do salonu łączy ze sobą kilka zalet nieporównywalnych z żadnymi innymi. Meble tapicerowane:

  • tworzą przytulny charakter wnętrza,
  • są komfortowe w użytkowaniu,
  • podnoszą prestiż wnętrza,
  • oferują całą gamę wzorów i kolorów do wyboru,
  • są praktyczne w zastosowaniu,
  • są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Dzięki temu kanapy tapicerowane do salonu stanowią idealne dopełnienie każdej aranżacji, czyniąc ją bardziej wyszukaną i dopracowaną. Dobierając do swoich wnętrz (w domu, biurze, zakładzie usługowym czy domku letniskowym) tapicerowane kanapy, narożniki, czy inne meble wypoczynkowe zyskujemy pewność stworzenia przytulnego, ciepłego w odbiorze wnętrza, w którym będzie mógł poczuć się dobrze.

W komplecie czy pojedynczo?

Wybierając zestaw wypoczynkowy, pojawia się pytanie: kupować kanapy w zestawie czy wybierać pojedyncze elementy mebli, które nas interesują. Odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od ilości miejsca, a także funkcjonalności salonu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, nie warto zastawiać ją zestawem masywnych mebli ani blokować przejść nadprogramowymi fotelami. Wybór pojedynczej kanapy zawsze można uzupełnić stylowym pufem czy fotelem, dobierając podobny styl mebla i rodzaj tapicerki. Łatwiej jest w tym przypadku wprowadzić jakiś kolorystyczny element zaskoczenia. Doskonale sprawdzą się tu również niewielkie narożniki rozkładane szczególnie polecane narożniki L do salonu.

Z kolei w przypadku przestronnych salonów zestaw mebli tapicerowanych zapewnia gotową, kompletną aranżację. Jest najlepszą opcją, gdy wyposażamy salon „od zera”, a chcemy zachować w nim spójność i jednolitość stylu. Dobrze jest postawić na przykład na narożniki U do salonu w wersji tapicerowanej albo narożniki rozkładane z funkcją spania. W przypadku modeli rozkładanych ważna jest trwałość mechanizmu. Narożniki i kanapy z funkcją spania z częściami ruchomymi dobrej jakości wytrzymają lata intensywnego użytkowania. Mechanizm powinien być dość odporny, a także chodzić gładko i zapewniać komfort użytkowania.