teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

Piaskownica
Wnętrza

Piaskownica – ważny element każdego placu zabaw

Plac zabaw w przydomowym ogrodzie pozwala na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni wokół domu, ale przede wszystkim zapewnia miejsce rekreacji dla maluchów i spokój ducha dla rodziców. Spośród różnych elementów placu zabaw, nieodzownym jest piaskownica.

Dzieci uwielbiają przebywać w piaskownicy, a przy tym zabawa w piasku może rozwijać kreatywność maluchów – budowanie zamków z piasku, czy innych wymyślnych konstrukcji. Piaskownica to bezpieczne miejsce. Skorzystają z niej chętnie dzieci w każdym wieku. Sprawdzi się w ogrodzie o każdej wielkości, nawet jeśli nie ma zbyt dużo miejsca na wygospodarowanie placu zabaw.

Piaskownica – dzieci ją uwielbiają

Dzieci kochają zabawę w piasku. W związku z tym nawet niewielka  piaskownica jest w stanie zapewnić najmłodszym niesamowitą frajdę. Mogą tam budować zamki, robić babki z piasku, czy drążyć w nim tunele – to jest w stanie pobudzać kreatywność. Warto również wspomnieć, że piaskownica jest bardzo bezpiecznym miejscem – trudno, by w niej zrobić sobie krzywdę.

Piaskownica jest dobrym miejscem zabaw dla dzieci w różnym wieku

Istotnym argumentem w kontekście tego, że przydomowy plac zabaw powinien być wyposażony w piaskownicę jest to, że w piasku lubią bawić się dzieci w różnym wieku. Jest to więc dobre rozwiązanie, jeśli rodzice chcą zainwestować w taki plac zabaw, w którym dzieci będą bawić się od razu, ale będzie on służył też przez kolejne lata. Nawet starsze dzieci chętnie będą spędzać czas w piaskownicy.

Piaskownica sprawdzi się nawet w małym placu zabaw

Jeżeli rodzice w swoim ogrodzie nie dysponują dużą przestrzenią i chcąc wybudować plac zabaw muszą się ograniczyć jedynie do kilku podstawowych elementów, zawsze warto wśród nich postawić na piaskownicę. Zajmuje ona stosunkowo niewiele miejsca, a na tak małej przestrzeni jest w stanie zapewnić mnóstwo zabawy, frajdy oraz dać maluchom wiele swobody.

Piaskownica nie sprawie trudności w utrzymaniu

Choć może się wydawać, że piaskownica w ogrodzie wiąże się z licznymi kłopotami, to wbrew pozorom wcale tak nie jest. OK, zaraz ktoś powie: no jak to, cały czas będzie się z niej wysypywać piasek, będzie on niszczył trawnik; mało tego trzeba ją chronić przed kotami i cały czas uzupełniać w niej piasek. Na szczęście powyższe argumenty nie są tak straszne, jak wiele osób to sobie wyobraża.

Samo zakrycie piaskownicy, by koty nie urządziły sobie tam toalety, trwa dosłownie kilkanaście sekund. Wymiana, czy uzupełnienie piasku nie stanowią żadnego problemu – dostawcy  piasku w workach przywożą go własnym transportem i zapewniają rozładunek. Aby piasek nie stanowił problemu dla trawy, można ustawić piaskownicę np. na kostce brukowej. To wszystko nie aż takim wyzwaniem, jak mogło się na początku wydawać.

Piaskownica w przydomowym palcu zabaw – kwestie ekonomiczne

Piaskownica nie jest kosztowna w porównaniu do wielu innych elementów placów zabaw. Jeśli więc drodzy Rodzice nie dysponujecie finansami pozwalającymi jeszcze na inwestycję z cały, rozbudowany plac zabaw z huśtawkami, wieżyczkami, zjeżdżalniami itp., warto zacząć od piaskownicy. Z czasem można wyposażać przydomowy plac zabaw w kolejne elementy. Na wszystko przyjdzie czas. W piaskownicy maluchy zawsze się odnajdą i jak wspomniano na samym początku – kochają tam zabawę i są w stanie spędzić w piaskownicy mnóstwo czasu.

Wszystkich, którzy chcą przeczytać więcej na temat tego dlaczego warto mieć piaskownicę w przydomowym placu zabaw i zaznajomić się z tym jak może taka piaskownica wyglądać, zapraszamy na stronę Place-zabaw.com.