teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku
Dom

Skuteczne sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku

Mieszkańcy ruchliwych dzielnic i centrów miast dobrze znają problem hałasu za oknem, który przeszkadza szczególnie nocą i zaburza spokojny sen. Istnieje jednak kilka sprytnych sposobów wyciszenia uporczywych dźwięków z otoczenia. Jak wyciszyć mieszkanie w bloku? Prezentujemy kilka popularnych rozwiązań, z którymi izolacja akustyczna mieszkania będzie skuteczna i prosta.

Po pierwsze: szczelne okna i drzwi

Odgłosy z zakorkowanej arterii miasta są niezwykle natarczywe i wywołują poirytowanie – klaksony i pisk opon mogą przyprawić o ból głowy i pogłębić stres. Skutecznym rozwiązaniem są po prostu szczelne okna z potrójną szybą, lub doraźnie – gęste zasłony. W przypadku gdy hałas dochodzi od strony drzwi wejściowych, możemy zadbać o doszczelnienie ich materiałem dźwiękochłonnym i solidną uszczelką między drzwiami a ościeżnicą.

Hałas z ulicy. Zabudowa balkonu w bloku

Balkon przy ruchliwej ulicy, z uwagi na hałas często bywa zapomniany i pusty. Obecnie, w prosty sposób możemy odzyskać swój balkon, cieszyć się nim przez cały rok i dodatkowo wyciszyć mieszkanie. Bezramowa zabudowa balkonu to rozwiązanie, w którym wykorzystuje się szkło hartowane – skutecznie wycisza dźwięki z otoczenia, a jednocześnie nie zaburza widoku z okna oraz chroni przed kurzem i wiatrem.

To lekka zabudowa balkonu, która oprócz skutecznej i trwałej redukcji hałasu, dodatkowo dociepla przestrzeń – dzięki temu balkon może być użytkowany przez cały rok, bez obaw o przemarznięcie roślin. Aranżując ogród zimowy, zyskujemy dodatkową przestrzeń w mieszkaniu i wyciszone, wspaniałe miejsce do relaksu. Wykonanie tego typu paneli szklanych najlepiej oddać w ręce specjalistów – firma Szklanorama zajmuje się profesjonalną zabudową balkonów, tarasów oraz loggi w Warszawie i okolicach. Wykorzystywany System Vario umożliwia składanie i rozkładanie zabudowy oraz ułatwia utrzymanie jej czystości. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego doradztwa i usługi montażu zabudowy.

Sposób na głośnych sąsiadów? Izolacja akustyczna w mieszkaniu

Hałas dobiegający z sąsiedniego mieszkania może stać się źródłem niepotrzebnych konfliktów. Szczególnie że w blokach z cienkiej płyty słychać nie tylko głośną imprezę. Gra na instrumencie, odkurzacz, wiertarka, a nawet lejąca się woda – to popularne problemy. Sposobem na wyciszenie dźwięków dochodzących z sąsiednich lokali jest izolacja akustyczna mieszkania. Możemy wykonać ją w całości lub ograniczyć się do jednej ściany. Do wyboru mamy panele okładzinowe, pod którymi umieszcza się dedykowany materiał dźwiękochłonny i płytę odbijającą dźwięki. Inną, równie interesującą opcją są membrany i płyty montowane bezpośrednio do ściany – przy odpowiednich materiałach i prawidłowym wykonaniu to tak samo skuteczne i nieco tańsze rozwiązanie.