teraso.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

jaki sprzęt do ćwiczeń w domu
Wnętrza

W jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto zainwestować?

Chcesz zadbać o zdrowie i stracić nadprogramowe kilogramy bez wychodzenia z domu? Nie masz możliwości ani ochoty na trening w klubie fitness i szukasz sprzętu, który ułatwi ci ćwiczenia w domowym zaciszu? Sprawdź jakie sprzęty do ćwiczeń w domu warto kupić by stworzyć własną, małą siłownię i zadbać o zdrowie, kondycję i nienaganną sylwetkę.

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto wybrać: orbitrek czy rowerek?

Wiele osób, decydując się na ćwiczenia w domu, kupuje orbitrek. Jest on chwalony jako pogromca kalorii oraz sprzęt, który nie obciąża mocno stawów, a jednocześnie angażuje do pracy wszystkie mięśnie. Warto, jednak wiedzieć, że decydując się na zakup orbitreka, powinno się wziąć pod uwagę takie czynniki jak: waga, wzrost, wiek a także ewentualne przeciwwskazania zdrowotne oraz kondycje. Jeśli np. waga osoby ćwiczącej wynosi do 100 kg to potencjalnie orbitrek będzie dobrym sprzętem. Problem pojawia się kiedy ważymy już znacznie więcej – np. około 150 kg.

Co prawda, są sprzęty do ćwiczeń przeznaczone również dla takich osób, natomiast nie każda z nich jest w stanie ćwiczyć wówczas np. na orbitreku z tylnym napędem. Dlaczego? Często przy dość dużej nadwadze lub otyłości brakuje kondycji by móc efektywnie ćwiczyć powyżej 10 minut, co dałoby widoczne efekty i pozwalałoby wytrwać w treningach. Warto również pamiętać, że orbitrek jest dobrym wyborem dla osób, które mają ok. 160 do 180 cm wzrostu i będzie się im wówczas ćwiczyło komfortowo. U znacznie wyższych osób może zdarzyć się tak, że konstrukcja orbitreka będzie zmuszała je do przyjęcia nieprawidłowej postawy ciała, np. w formie zgarbionej i z pochyloną głową, co nie jest dobre dla zdrowia.

Wiele osób, które planują wykonywanie treningów cardio w domu decyduje są w pierwszej kolejności na dosyć proste sprzęty do ćwiczeń, typu np. skakanka lub guma. Dzięki temu możemy efektywnie „rozruszać” poszczególne partie ciała, ale jeśli myślimy o poważnych treningach, które mają angażować znacznie więcej mięśni – to warto przyjrzeć się ofercie specjalnych sprzętów, przeznaczonych do tego.

Orbitrek jest opcjonalny wyborem dla wielu osób, ale też wiele decyduje się początkowo na znacznie prostszy sprzęt – rower treningowy. Jest on niedrogi, jeśli bierzemy pod uwagę podstawowy model i nie wymaga też dużej przestrzeni w mieszkaniu. Zaletą jest fakt, że stwarza niewielkie ryzyko wystąpienia kontuzji, co jest ważne u osób, które do tej pory nie ćwiczyły. Rower treningowy jest ponadto skuteczny gdy chcemy schudnąć i poprawić kondycję, ponieważ angażuje do pracy wszystkie mięśnie nóg.

Przeczytaj: makrama krok po kroku

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu, by trenować regularnie?

Wiele osób zastanawia się jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać jeśli chcemy regularnie ćwiczyć. W sytuacji gdy nie ograniczają nas finanse z pewnością do treningów cardio idealna będzie bieżnia mechaniczna.
Tego typu sprzęt znacznie poprawia wydolność organizmu i jest idealny dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez biegania. Dzięki bieżni mechanicznej można to robić bez wychodzenia z domu, ale warto pamiętać, że tego typu sprzęt znacząco obciąża stawy oraz kręgosłup.

Nie jest więc odpowiedni dla osób, które mają problemy zdrowotne w tym zakresie. Ponadto zakup bieżni mechanicznej to dość spory wydatek, a dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że do ćwiczeń na bieżni powinno się dobrać również odpowiedni typ obuwia.

Podsumowujemy, jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto wybrać? Przede wszystkim taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom oraz aktualnej kondycji. Osoby, które dopiero chcą rozpocząć stałą aktywność fizyczną mogą zacząć od tradycyjnego rowerka lub orbitreka – o ile nie ma przeciwwskazań. Z kolei osoby wykonujące aktywność fizyczną na co dzień i zastanawiające się jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto kupić – mogą z powodzeniem zdecydować się na zakup bieżni mechanicznej.

Dowiedz się też, jak zrobić kompostownik z drewna, siatki lub pustaków