teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

dom szeregowy
Ogród Wnętrza

Dom szeregowy – ile kosztuje i co się w nim znajduje?

Domy szeregowe w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. Mnóstwo osób chce mieszać na przyjemnych, dobrze zlokalizowanych osiedlach, w których to znajdują piękne szeregowe domki, parki oraz pełny dostęp do infrastruktury. Taki dom szeregowy można kupić w bardzo przystępnej cenie bezpośrednio od dewelopera. Trzeba jednak się spieszyć z decyzją, gdyż obecnie jest na nie dość spory popyt.

Standardowy dom szeregowy

Klienci, którzy chcieliby kupić dom szeregowy, przygotowują się do tego przedsięwzięcia nawet i przez wiele miesięcy (a nawet lat). Ważne jest bowiem, by wybrać dom, który znajduje się w odpowiedniej, dogodnej lokalizacji, z której będzie łatwy i szybki dojazd do pracy i do miasta. Dobrze jest także postawić na miejsce, w którym już stworzone jest osiedle. Wówczas można liczyć, iż znajdują się na nim sklepy spożywcze, apteki, przedszkola i żłobki. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę takie kwestie, czy w okolicy znajdują się jakieś tereny do wypoczynku i rekreacji. Wielu osobom bowiem zależy, by mieć gdzie wychodzić na spacery z psem oraz by móc w letnie miesiące spędzać czas na świeżym powietrzu ze znajomymi.

To trzeba wiedzieć

Domy szeregowe nie są sobie równe. W ofertach deweloperów można znaleźć zarówno te o metrażu od około 80 do 100 m2, jak i większe powierzchniowo domy, które zajmują nawet 150 – 200 m2. Klienci jednak najczęściej decydują się na standardową wersję, czyli średni domek, którego metraż nie jest większy niż 150 m2. Taki dom dużo łatwiej urządzić i jest on bardziej ekonomiczny w utrzymaniu, co dla wielu osób również ma ogromne znaczenie. Ponadto, w większości przypadków, szeregowce wyposażone są także w niewielkie ogródki, co również bardzo doceniają ich przyszli właściciele.

Odpowiednie wnętrze

Praktycznie każdy dom można dostosować do swoich potrzeb. Szczególnie, gdy klienci kupują go jeszcze na etapie budowy. Wówczas w porozumieniu z fachowcami można zdecydować o ustawieniu ścian, rozłożeniu konkretnych pomieszczeń, wyborze pieca itp. Większość domów szeregowych wyposażonych zostało w przestronne salony, w niewielkie jadalnie oraz otwarte kuchnie. Na parterze też często znajduje się pomieszczenie gospodarcze np.: na pralkę i suszarkę oraz kotłownia, w której umiejscowiony jest piec. Większość szeregowców posiada także garaż na jeden samochód, co również chwalą sobie osoby, którym zależy by mieć miejsce do przechowywania ich auta (szczególnie w porze zimowej). Na piętrze z kolei zawsze znajduje się przynajmniej kilka pokoi. Właściciele tworzą z nich albo pokoje gościnne, albo pokoje dziecięce, albo przemieniają je na biuro lub siłownię. W zależności od metrażu danego szeregowca, często występują dwie dość spore łazienki, w których spokojnie pomieści się zarówno prysznic, jak i wanna. Dobrze jest wybrać szeregowiec wyposażony w przynajmniej jeden balkon i taras, gdyż taki dom prezentuje się dużo lepiej. Piękny szeregowiec w klimatycznej dzielnicy, na obrzeżach dużego miasta można kupić już od około 300 000 zł.