teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

Krzesła stworzone do loftów
Wnętrza

Krzesła stworzone do loftów

Wybór krzeseł do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym nie jest trudny. Lofty rządzą się swoimi prawami i obowiązuje w nich wyrazisty styl.

Krzesła dla miłośników stylu industrialnego

Prawdziwe industrialne wnętrze mieści się w dużych halach opuszczonych starych fabryk. Ogromne są nie tylko przestrzenie, ale też okna i elementy wyposażenia wnętrz. W lofcie lub mieszkaniu na nim wzorowanym nie ma miejsca na niepozorne, skromne i nierzucające się w oczy meble i dekoracje. Ściany loftów są wykonane z cegły lub betonu architektonicznego, na których widoczne są rury i inne elementy instalacji. Kamień, szkło, metal czy skóra – to materiały, które decydują o charakterze tego niezwykłego i popularnego stylu. W poszukiwaniu sprzętów do loftu warto odwiedzić nasz sklep internetowy, w którym oferujemy między innymi krzesła loftowe do jadalni. Dostępne są modele np. tapicerowane ekoskórą w kolorze czarnym lub białym. Te wyposażone w drewniane nóżki krzesła mają także zamontowany pod siedzeniem, rozpięty na nóżkach metalowy pałąk, który nadaje im zarówno loftowego, jak i nowoczesnego charakteru. Fason ten przypomina nieco krzesła wykorzystywane w warsztatach czy różnego rodzaju pracowniach, a charakteryzują się one stabilnością i solidnością wykonania. Krzesła loftowe mogą być także wykonane z miękkiego weluru – warto postawić na intensywne, a nie pastelowe, rozmyte barwy.

Propozycja dla odważnych

Połączenie drewna z metalem to także cecha mebli industrialnych. Przykładem mogą być krzesła skandynawskie do salonu, które często mają wiele cech wspólnych ze stylem loftowym. Prostota i minimalizm, ale także surowość formy to cechy mebli i dekoracji, które tworzą spójne stylistycznie industrialne wnętrze. Do stylu industrialnego pasują krzesła w stonowanych barwach, chyba że zdecydujemy, że to one mają stanowić wyrazisty kontrast dla całego wnętrza. W takim przypadku możemy zdecydować się na przykład na krzesła tapicerowane fioletowe, które będą przełamującym stonowane wnętrze dodatkiem. Z intensywnymi kolorami jednak nie należy przesadzać – jeżeli mamy inne kolorowe meble lub dekoracje to krzesła powinny być czarne, szare lub brązowe, w zależności od tego, jak urządzony jest loft. Styl industrialny to propozycja dla odważnych i tych, którzy nie potrafią zadowolić się rzeczami zwykłymi i sztampowymi. Najpiękniej prezentują się w tym stylu wnętrza o dużym metrażu – jednak w standardowym mieszkaniu też możemy stworzyć klimat rodem z opuszczonej fabryki. Pomogą nam w tym nie tylko starannie dobrane krzesła, ale także lampy, meble i dekoracje.

Krzesła dla osób z wyobraźnią

Krzesła we wnętrzu w stylu industrialnym grają ważną rolę. Źle dobrane mogą zepsuć cały efekt, jaki mogłoby robić wnętrze. W przestronnych pomieszczeniach jest sporo miejsc, w których krzesła są niezbędne. Lofty zwykle są duże i pozbawione większości ścian. W połączonej z salonem kuchni nie może zabraknąć krzeseł, które powinny zostać postawione przy stole, wyspie czy roboczym blacie. W tym miejscu najlepiej będą pasowały krzesła do loftów wykonane z metalu i ekoskóry, a także plastikowe z metalowymi nogami. Wnętrza rodem z loftów spotykane są często w lokalach gastronomicznych, gdzie ważna jest dobra atmosfera i niecodzienny klimat. Mimo swojej surowości wnętrze w stylu industrialnym może być również przytulne. Przyczynia się do tego odpowiednie oświetlenie, a także tkaninowe dekoracje i dodatki. Możemy również zdecydować się na krzesła tapicerowane – różowe z czarnymi nogami. Jest to model, którym dodamy szyku zarówno w domu, jak i w biurze czy w bistro. Do mieszkań loftowych pasują także krzesła wykonane z plastiku – szczególnie tak zwane hokery wyposażone w jedną wysoką metalową nogę. Styl industrialny to propozycja dla osób z wyobraźnią i miłośników niebanalnych rozwiązań. Podbił on nasze serca do tego stopnia, że jego elementy wprowadzamy nawet do skromnych metrażowo mieszkań – ponieważ urządzona industrialnie kawalerka również może wzbudzić zachwyt.