teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

Lodówka Side by Side
Wnętrza

Lodówka Side by Side z kostkarką – przydatne urządzenie czy zbyteczny gadżet?

Lodówka Side by Side z kostkarką to widok, który coraz częściej gości w naszych kuchniach. Jeszcze do niedawna tego typu urządzenia były spotykane znacznie rzadziej, więc możemy założyć, że lodówka dwudrzwiowa z kostkarką będzie całkiem dobrym wyjściem. Czy tak jest w rzeczywistości? Naszym zdaniem jak najbardziej! Właśnie dlatego dzisiaj spojrzymy na to zagadnienie nieco szerzej i zastanowimy się, jakie korzyści daje nam duża lodówka z kostkarką do lodu. Zapraszamy do czytania!

Lodówka Side by Side z kostkarką – czym jest Side by Side?

Zanim zajmiemy się kwestią kostkarek, warto przybliżyć, czym jest Side by Side. Lodówki określane w ten sposób są znacznie większe niż te, które najczęściej można spotkać w większości kuchni. Ich głównym wyróżnikiem są drzwi, które możemy otworzyć w nietypowy sposób – można to porównać do otwierania dwuskrzydłowej bramy lub szafy.

Dlaczego lodówka Side by Side z kostkarką czy bez to dobre rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością? Podstawowym powodem jest tutaj ich pojemność. Standardowa lodówka nie będzie w stanie zapewnić nam takiej pojemności, jak lodówka dwudrzwiowa z kostkarką

Warto zwrócić też uwagę na pojemność zamrażalnika. Dzięki budowie Side by Side mamy do dyspozycji komorę mrożącą o podobnej pojemności, co pojemność komory chłodzącej w klasycznej lodówce. To świetna wiadomość dla miłośników wygody, jaką dają mrożone produkty.

Lodówki z kostkarką – czy kostkarka to dobry pomysł?

Lodówka z kostkarką do lodu może się wydawać nieprzydatnym gadżetem, którym szybko się znudzimy. To spory błąd! To rozwiązanie ma bardzo dużo różnych zalet, które z kolei mogą zapewnić nam wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki lodówce Side by Side z kostkarką oszczędzimy więcej miejsca na nasze produkty. Będzie to wynikało z bardzo prostej przyczyny – bez kostkarki, jeśli będziemy chcieli napić się zimnego napoju, musimy włożyć go najpierw do chłodziarki, co zabierze sporo miejsca. W przypadku lodówki z kostkarką wystarczy podstawić szklankę pod dyspenser i cieszyć się chłodnym napojem, co jest także oszczędnością czasu.

Kolejną zaletą, jaką może zaoferować nam lodówka Side by Side z kostkarką, jest dyspenser wody. To rozwiązanie jest często spotykane w przypadku tego typu modeli i pozwala nam mieć dostęp do chłodnej wody przez cały czas, bez konieczności przetrzymywania butelek w lodówce i zabierania miejsca. To nie tylko rozwiązanie, które oszczędza nasz czas i miejsce, ale przede wszystkim zapewnia nam ogromną wygodę – podstawienie kubka pod dyspenser jest znacznie szybsze i bardziej komfortowe niż przelewanie wody bezpośrednio z butelki.

Ostatnią korzyścią płynącą z posiadania lodówki z kostkarką będzie możliwość schłodzenia dużej ilości napojów naraz. To świetna opcja na różnego rodzaju uroczystości czy sytuacje, kiedy ktoś nas odwiedza. Wystarczy wcześniej jedynie zapełnić naszą kostkarkę i będziemy mogli bez problemu zaoferować lód do napojów lub drinków każdemu, kto nas odwiedzi.

Reasumując – lodówka z kostkarką do lodu może się wydawać niepotrzebnym gadżetem na pierwszy rzut oka, jednak w rzeczywistości może zapewnić nam sporo korzyści. Zdecydowanie warto na nią postawić w każdej nowoczesnej kuchni!