teraso.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

wąski balkon w bloku inspiracje
Dom

Wąski balkon w bloku – niezawodne inspiracje

Aranżacja wąskiego balkonu w bloku nie jest prostym zadaniem, ale na szczęście nie stoimy na straconej pozycji. W niniejszym artykule można znaleźć bardzo wiele ciekawych inspiracji, dzięki którym można odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji balkonowych.

Naturalna zieleń

Na każdym balkonie nie może zabraknąć oczywiście pięknych kwiatów i bujnej roślinności. Na wąskim balkonie doskonale sprawdzą się wysokie kwietniki, czy też wiszące makramy. Nie można zapominać także o półkach i regałach, na których można postawić roślinki. Jeszcze kilka lat temu w miejskich blokach wieszano skrzynki po zewnętrznej stronie. W dzisiejszych czasach ze względów bezpieczeństwa skrzynki wieszane są po wewnętrznej stronie. Rośliny najlepiej ustawić wertykalnie, a nie horyzontalnie.

Jakie zabezpieczenie balkonu dla kota jest najlepsze?

Wąski balkon w bloku – inspiracje warte uwagi

W wąskim balkonie kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby znaleźć odpowiedni zestaw mebli, które zmieszczą się na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Aby dokonać udanego zakupu należy oczywiście dokładnie zmierzyć swój balkon. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie dopasować meble balkonowe mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego projektanta wnętrz. Ogromną rolę odgrywają również kolorowe dodatki. Eleganckie doniczki można powiesić na balustradzie, dzięki czemu nie zajmować będą cennego miejsca. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można optycznie zwiększyć przestrzeń. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się ogrody wertykalne. Mowa tutaj oczywiście o doniczkach wieszanych na ścianie.

Wąski balkon w bloku – inspiracje, o których warto pamiętać

Urządzając wąski balkon pamiętać należy o tym, aby nie przesadzić z nadmiarem mebli i roślin. Aby optycznie powiększyć balkon można rozważyć wstawienie dużego lustra. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można uzyskać wrażenie głębi. Lustra odbijają światło, dlatego też doskonale sprawdzą się na dość chłodnych i ciemnych balkonach. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto ściany pomalować na jasne kolory. W obecnym sezonie bardzo modne są odcienie bieli i beże. Aranżując wąski balkon w bloku inspiracje nie można zapominać również o oświetleniu. Najlepszym wyborem jest inwestycja w kilka mniejszych źródeł światła.

Zabudowa balkonu

W wielu sytuacjach nieunikniona jest zabudowa balkonu. Umiejętnie dobrana szklana zabudowa balkonu skutecznie chroni przed deszczem i śniegiem. Dzięki umiejętnie dobranej zabudowie można zabezpieczyć także rośliny. W sezonie letnim najlepiej sprawdzą się specjalne rolety cieniówki, które chronią rośliny przez poparzeniami słonecznymi. Zabudowanie bardzo często stosuje się na balkonach, które położone są na ruchliwych ulicach. Dzięki zabudowaniu można zabezpieczyć się przed hałasem, kurzem i szkodliwymi spalinami.

Jaki styl ma balkon?

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na ogólny styl balkonu. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się balkony w stylu skandynawskim i boho. W tym pierwszym przypadku najlepiej postawić na naturę, minimalizm i proste formy. Ogromną rolę odgrywa również umiejętne wykorzystanie form geometrycznych. W stylu skandynawskim dominują jasne ściany i naturalne materiały. Wąskie balkony w stylu boho to również jasne kolory i zwiewne tkaniny. Warto postawić na wiklinę i etniczne wzory. W obecnym sezonie bardzo modne są patchworkowe narzuty i poduszki. Aranżując wąski balkon w bloku inspiracje można znaleźć także na internetowych blogach tematycznych, które poświęcone są w całości nowoczesnym aranżacjom wnętrz.

Meble na mały balkon – jakie wybrać?