teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

zabezpieczenie balkonu dla kota
Wnętrza

Jakie zabezpieczenie balkonu dla kota jest najlepsze?

Upadek z dużej wysokości może skończyć się dla kota nie tylko złamaniem kończyn, ale nawet śmiercią. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie balkonu dla kota.

Dlaczego zabezpieczenie balkonu dla kota jest tak ważne?

Biorąc kota pod opiekę należy stworzyć mu jak najlepsze warunki do życia. W pierwszej kolejności należy zadbać oczywiście o jego bezpieczeństwo. Małe kotki są bardzo ciekawe, dlatego też w wyniku akrobacji mogą niestety narazić swoje zdrowie. Osoby, które mieszkają na wysokim piętrze powinny w szczególności zadbać o zabezpieczenie balkonu. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zamontowanie specjalnej siatki ochronnej, którą można kupić za kilkanaście złotych.

Sezonowe i ponadczasowe dekoracje na parapet

W jaki sposób zabezpieczyć balkon?

Jak wspomniano powyżej najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie balkonu jest siatka zabezpieczająca, która wbrew pozorom nie zaburza estetyki balkonu. Siatki ogrodnicze są doskonałym wyborem również dla tych osób, które zamierzają w niedalekiej przyszłości posadzić dekoracyjne rośliny pnące. Warto jednak wspomnieć o tym, że niektóre rośliny mogą okazać się bardzo trujące dla zwierząt.

Specjalne moskitiery

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają moskitiery zabezpieczające na balkon. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznej siatce o dość gęstym splocie. Wspomniana moskitiera nie tylko chroni zwierzaki przed groźnym wypadkiem, ale chroni także przed dokuczliwymi owadami. Pamiętać należy jednak o tym, że moskitiera jest dość cienka, dlatego też agresywniejsze koty mogą je uszkodzić pazurami.

Zabezpieczenie balkonu dla kota w postaci metalowych siatek

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie balkonu dla kota, to coraz większą popularność zdobywają siatki metalowe, które wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością. Dużym minusem siatek metalowych jest ich kłopotliwy montaż. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować siatkę metalową mogą skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców. Metalowe siatki niestety nie pasować będą do każdego balkonu. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie industrialny design. Metalowe siatki mogą okazać się nie tylko doskonałym zabezpieczeniem balkonu dla kotów, ale również skutecznym zabezpieczeniem przed złodziejami.

Jakie siatki zabezpieczające wybrać?

Zabezpieczenie balkonu dla kota w postaci siatki spełniać będzie swoje zadanie tylko wtedy, gdy wykonane będzie z wysokiej jakości materiałów. Najlepszym wyborem są siatki z dużymi oczkami (minimum 40×40). Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie wytrzymałe siatki polietylenowe, które charakteryzują się dużą odpornością na zmienne warunki pogodowe. Dużym atutem polietylenowych siatek jest to, że można bardzo szybko je wyczyścić. Godne polecenia są także siatki transparentne, które dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Na półkach sklepowych znaleźć można także specjalne siatki wzmacniane, w których to cienki drut otoczony został miękkim materiałem. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to najlepszymi właściwościami użytkowymi wyróżniają się metalowe siatki ocynkowane. Co prawda jest to najdroższe rozwiązanie, ale pamiętać należy o tym, że jest to inwestycja na wiele sezonów. Dla wielu osób ciekawą alternatywą dla siatek, mogą okazać się maty sztuczne albo maty z trzciny, wikliny lub technorattanu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele skutecznych zabezpieczeń balkonu dla kota, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zabezpieczyć nie tylko balkon, ale również wszystkie okna w domu.

Makrama krok po kroku