teraso.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, nieruchomościach, ogrodzie.

deski tarasowe
Dom Ogród

Taras – jak go urządzić?

Urządzając taras, warto pomyśleć o wielu rzeczach, na przykład o wyborze odpowiednich desek tarasowych. Dobrze wybrane, bez wad drewna i drzazg posłużą tarasowi przez wiele lat. Deski tarasowe mają wysoką wytrzymałość oraz charakteryzują się odpornością na czynniki zewnętrzne. Należy zatem zastanowić się, jakie deski będą pasować na taras, aby potem później nie żałować wyboru i nie wymieniać ich na inne, co jest czasochłonnym zajęciem i wymaga pomocy specjalisty.

Taras – jak go urządzić?

Wiele firm posiada w swojej ofercie cały wachlarz desek na taras, które są elastyczne, kompozytowe lub z drzew liściastych bądź iglastych. Wybór odpowiedniego koloru desek również ma znaczenie, dlatego warto rozejrzeć się za kolorem, który najbardziej nam odpowiada. Każdemu właścicielowi tarasu zależy na funkcjonalnym i solidnym tarasie, który przetrwa dziesiątki lat i będzie odporny na deszcz, słońce i śnieg. Deski na taras są podstawą trwałej konstrukcji podłogi, na której będziemy mogli spokojnie wypoczywać. Na dobrze wykonanej posadzce będzie można ustawić meble ogrodowe bez obaw, że coś złego stanie się z podłożem. W specjalistycznych sklepach jest mnogość asortymentu, ale nie musimy sami wybierać desek, tym bardziej jeśli nie mamy o nich żadnego pojęcia. Warto wtedy zasięgnąć rady specjalistów, którzy nam doradzą i zaprezentują ofertę tarasowych desek. Dopasowanie kolorystyczne, wybór materiału z jakiego wykonane są deski również powinniśmy skonsultować z pracownikami sklepu, który zatrudnia wykwalifikowanych ludzi, gotowych służyć nam radą. Nie powinniśmy polegać też na własnych umiejętnościach jeśli chodzi o montaż desek, ponieważ jest to skomplikowane zajęcie wymagające odpowiedniej wiedzy.

Ciekawe rozwiązania

Deska tarasowa to produkt bardzo zachwalany i polecany ze względu na swoje właściwości, takie jak wytrzymałość, wygląd i funkcjonalność. Taki rodzaj podłoża wybierany jest wtedy, kiedy zależy nam na solidnej, efektownej podłodze do tarasu, na którym spędzamy wolne chwile ciesząc się pogodą. W przypadku tworzenia podestu na nasz taras, deski można układać wzdłuż i wszerz, do ich wykonania służą kantówki tarasowe i legary. Kantówki służą do wykończenia oraz uzupełnienia tarasu, a legary do prawidłowego i bezpiecznego zbudowania tarasu i całej jego konstrukcji. Wykonanie tarasu wymaga precyzji i odpowiednich materiałów, w które zaopatrujemy się w sklepach z takim asortymentem. Ceny desek tarasowych nie są wygórowane i zależą od surowca, jaki wybierzemy na taras. Mogą to być deski kompozytowe, lub równie modne i funkcjonalne deski wykonane z drewna egzotycznego. Najczęściej wybierane rodzaje drewna do wykonania tarasu z desek, to świerk, sosna i modrzew, które jednak trzeba polakierować, aby deski nie zmieniły faktury i nie chłonęły wilgoci. Po zamontowaniu desek tarasowych należy pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na deski z kompozytu. W porównaniu do betonu, deski na tarasie nie zbierają pyłu, są bardziej reprezentatywne oraz komfortowe dla naszych stóp.