teraso.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

dekoracje na parapet
Wnętrze

Sezonowe i ponadczasowe dekoracje na parapet

Urządzenie mieszkania to nie lada wyzwanie dla każdego. A przecież dekoracje i elementy ozdobne tworzą klimat pomieszczeń. Warto przy tym zadbać również o parapety w mieszkaniu, które mogą stanowić świetne miejsce na różnego rodzaju dekoracje.

Dekoracje na parapet to ogromny potencjał i możliwości

Parapet ma w sobie bardzo duży potencjał aranżacyjny. Można go zagospodarować w sposób praktyczny lub nie. Oczywiście każda z tych form jest dobra, ale jej wybór zależy od nas. Przede wszystkim nie warto zostawiać parapetu pustego, gdyż taka przestrzeń nie powinna się marnować. Jeśli parapet jest nieco większy, to może stanowić świetne miejsce siedzące. Co to oznacza? Mianowicie tyle, że na parapecie można położyć ozdobne poduszki, na których będzie można usiąść i na przykład poczytać książkę lub po prostu popatrzyć w niebo. Ale mniejszy parapet także można znakomicie przyozdobić na przykład pięknymi kwiatami w ozdobnych doniczkach.

Jak zrobić kompostownik z drewna, siatki lub pustaków?

Dekoracje na parapet w salonie

Salon z zasady jest urządzony przytulnie. W tym pokoju przede wszystkim powinien panować klimat relaksacyjny. Dlatego też dekoracje na parapet do salonu powinny wpasować się w aranżację. Doskonałym pomysłem są żywe kwiaty doniczkowe. Z racji tego, że większość kwiatów uwielbia światło słoneczne, to parapet jest dla nich najlepszym miejscem, aby szybko i dobrze rosły. Dodatkowo kwiaty pozytywnie wpływają na klimat w pomieszczeniu, produkują tlen, a to z kolei dobrze wpływa na powietrze i oddychanie. W okresach świątecznych kwiaty doniczkowe można przyozdobić świątecznymi dekoracjami i dodatkowo dołożyć niewielką choinkę lub na Wielkanoc żonkile.

Wazony, świece i lampki – nowoczesne dekoracje na parapet

Jeśli kwiaty doniczkowe mamy w całym mieszkaniu, to na parapecie możemy postawić żywe kwiaty sezonowe. Oczywiście kwiaty same w sobie są piękną dekoracją. Ale wybór pięknego wazonu będzie dodatkowo przyozdabiał okno. Doskonale jako dekoracje na parapet nadają się zapachowe świece, lampki i lampiony. Można je znaleźć w bardzo różnych stylizacjach, dzięki czemu świetnie dopasują się do każdego wnętrza. Będą dobrze wyglądać w salonie, kuchni i sypialni. Należy tylko pamiętać o tym, aby nie powiesić zbyt długich firanek, gdyż może grozić to pożarem. Różnego rodzaju świeczki zapachowe i lampiony będą idealną dekoracją w sypialni lub salonie. Szczególnie w sypialni bardzo dobrze się sprawdzą nadając klimat. Wystarczy wybrać świeczki, które uspokajają i wyciszają, a dodatkowo powodują, że człowiek się rozluźnia. W zimowe, długie wieczory będzie to strzał w dziesiątkę.

Dekoracje na parapet kuchenny

Kuchnia jest miejscem, w którym każdy centymetr powinien być dobrze zagospodarowany. I to także dotyczy parapetu. A co w takim razie powinno znaleźć się na parapecie w nowoczesnej kuchni? No przede wszystkim zioła. Świeże zioła w pięknych, ozdobnych doniczkach. Kolor doniczek najlepiej dopasować do pojemników kuchennych na przyprawy i innego rodzaju produkty. Wówczas będą wyglądały nieziemsko. A w środku piękne, zielone, pachnące roślinki, które są zawsze pod ręką i można ich dodać do potraw podczas gotowania lub przyozdobić nimi talerz. W roli dekoracji na parapet kuchenny sprawdzą się również ozdobne pojemniki, w których można przetrzymywać różnego rodzaju produkty sypkie lub przyprawy. Parapet kuchenny stanowi świetne miejsce do popisu dla osób z wyobraźnią.

Dekoracje na parapet mogą znacząco urozmaicić wnętrze. Wystarczy trochę wyobraźni i zwykły parapet zmieni się w miejsce, które będzie przykuwać wzrok każdego.

Makrama krok po kroku